Gündem

Herkes yarına dikkat etsin! Meteoroloji alarm verdi: İşi olmayan dışarı çıkmasın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada İstanbul’da yarın kuvvetli yağışın etkili olacağı belirtilerek sarı kod ile alarm verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’da kuvvetli yağışın yarın sabah saatlerinde başlayacağını ve çarşamba sabahına devam edeceğini ifade etti. Konu ile ilgili olarak ‘Sarı’ kodlu uyarıda, sağanak yağışların, kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği bildirildi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Meteoroloji Marmara’nın genelinde de kuvvetli yağışın beklendiğini ifade etti. Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Yarın sabah saatlerinden itibaren Marmara bölge genelinde beklenen sağanak yağışların, bölgenin güney ve doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik) kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir”