EkonomiGündem

Altın fiyatları için kritik gelişme: Flaş açıklama yapıldı! Gram altın 750 lira gelişmesi

Ekim ayına 500 lira, Kasım ayına 550 liradan giriş yapan altın fiyatları için yükseliş hız kazandı. Gram altın 679 lirayı görerek tarihi zirvesini tazelerken, ons altın hafta içi 1877 dolar düzeyini test ederek son 5 ayın en yüksek seviyesini gördü. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise altın fiyatları hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Memiş açıklamalarında altın fiyatları hakkında ses getiren değerlendirmelerde bulundu.

SES GETİREN TAHMİN

2021 yılına 454 liradan giriş yapan gram altın, haftayı 668 liradan kapattı. Bu yükseliş 214 lira kazanca işaret ederken, gram altın yatırımcısı bu 11 aylık dilimde yaklaşık yüzde 50’lik bir kar elde etti. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş A Para’da yayına katılarak, 2021 ve 2022 altın tahmini yaptı. Memiş burada yaptığı açıklamalarında gram altın için ses getiren bir tahmin yaptı.

Memiş açıklamalarında Ons altın fiyatlarının 1857-1870 dolar arasında sıkıştığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“1850 dolar seviyesini 1880 dolar seviyesini yukarı yönlü kıramıyor ons altın. Altın tarafında bir baskılanma bekliyorum. Kısa vade için 1825 hatta 1818 dolar seviyesine kadar bir gerileme mümkün olabilir”

GÜÇLÜ DURUŞ SÜRÜYOR

İslam Memiş açıklamalarının devamında Dolar endeksinde güçlü duruşun sürdüğünü belirterek şöyle devam etti:

“Dolar endeksindeki güçlü duruşun etkisiyle ons altın baskılanıyor. Enflasyona dair kafa karıştıran açıklamalar geliyor Fed üyelerinden. Aslında ons altın enflasyon ile ilgili yeni bir haber akışını bekliyor”

GRAM ALTIN 750 LİRA OLABİLİR

İslam Memiş açıklamalarının devamında 630-615-600 lira seviyelerinin öne çıktığını belirterek gram altın alınır mı diye soranlar olduğunu bu tarigi zirvenin seviyeler panik alımı yapmak için çok uygun olmadığını, sabırla bekleyen vatandaşların ilerleyen dönemde belirtilen seviyelerden alma imkanı bulabileceğini ifade etti. Ayrıca İslam Memiş gram altın için 750 lira gelişmesini de şu sözlerle duyurdu:

“Gram altın fiyatları için teknik olarak bir düzeltme hareketine ihtiyaç var. Ancak 2022 yılını biraz daha orta ve uzun vadeyi göz önünde bulundurursak gram altın fiyatları için 750 lira söz konusu olabilir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir