EkonomiGündem

Asgari ücret için kritik gelişme! Toplantı başladı: Zam masada

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı başladı ve bu toplantının ana gündem maddelerinden biri asgari ücret olacak. Kritik toplantıda asgari ücret zammı, yüzde 50+1 tartışmaları ve ABD ile yürütülen görüşmelerin ele alınması bekleniyor.

YAPILAN ZİRVE HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı bugün yapılıyor. Toplantının ana gündemini asgari ücret zammı oluşturacak. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştü yüzde 50+1 sistem tartışmaları üzerinden gerçekleşen zirve hakkında Kabine üyelerinin bilgilendirilmesi beklenmektedir.

Öte yandan geçtiğimiz hafta ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Karen Donfried’ın Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyaret de Kabine’nin önemli gündem maddeleri arasında yer alıyor. F-35 programından çıkartılan Türkiye’ye parasının iadesi konusunda iki ülkenin hemfikir olduğunu söyleyen Donfried’ın açıklamaları neticesinde Türkiye’de gerçekleştirdiği temaslar ele alınacak, iade sürecinin yol haritası görüşülecek.

ASGARİ ÜCRET VE VERGİ DÜZENLEMESİ

Tüm bunların yanı sıra Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu tarafından alınan faiz indirimi kararının da değerlendirileceği toplantıda 2022 yılı için işveren ve işçi ile aralık ayının ilk haftasında asgari ücret pazarlığı için masaya oturacak olan hükümet, toplantı öncesi son kez bu konu değerlendirilecek.

Ayrıca Kabine Toplantısında verginin kaldırılması gibi formüllerin de görüşülmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir