Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrasında duyurdu! 26 Kasım’da..

Gelen bir son dakika haberine göre bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kabine toplandı. Asgari ücret zammı başlığı altında toplanan kabine sonrasında Erdoğan, kameralar karşısında önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamasında geçtiğimiz yıl İzmir’de meydana gelen depremde evleri yıkılan vatandaşlar için yaptıkları evlerin 26 Kasım tarihinde 2+1 ve 3+1 konutlar şeklinde telsim edileceğini duyurdu.

İlk 24 aylık dönemin geri ödemesiz, kalan 20 ayın is geri ödemeli şeklinde olacağını ifade eden Cumhurbaşkanı İzmir’de depremzedeler için hazırlanan evlerin taksitlendirilmesi hakkında da bilgi verdi.

EVLERİN TEMELİ 22 ŞUBAT’TA ATILDI

“Sözlerime cuma günü bizzat yerinde sevinçlerini paylaşacağım, İzmirli kardeşlerimle başlamak istiyorum. 30 Ekim’de İzmir’de acı bir deprem yaşadık. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Depremi ilk anından itibaren hükümet olarak tüm imkanlarımızla vatandaşlarımızın imdadına koştuk. Deprem anından itibaren Bakanlarımızla, AFAD’la Kızılay’la ilgili tüm kurumlarımızla sahadaydık. Evleri yıkılan vatandaşlarımızın bir an önce yuvalarına kavuşturmak için harekete geçtik. Yaşanan depremin ardından Elazığ’da 23 bin 677 konut, Malatya’da 6 bin 880 konut yaparak, bir yıl geçmeden vatandaşlarımıza teslim etmeye başlamıştık. İzmir’de de aynı hızda konutlarımızı inşa ettik. Hazırlıkları tamamlayarak yıkılan evlerin yerine yeni konutların temellerini 22 Şubat’ta attık.

Bayraklının 3 mahallesinde 7 ayrı bölgede bin 391 konut inşa ettik. İnşallah Cuma günü bu konut ve dükkanları vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Nasıl 19 yıl boyunca verdiğimiz sözleri tuttuysak, İzmir’de de bir sözümüzü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz”