İş İlanlarıKamu PersonelleriKpss A Memur Alım İlanlarıKpss B Memur Alım İlanları

2022 Yılının İlk Memur Alım İlanı Yayınlandı: KPSS’den 55 Puan Almış Olmak Yeterli!

Yaylakent Belediyesi, Teknik ve Genel Hizmetler sınıfında memur alımı için ilana çıktı. 55 KPSS puanı şartı aranan adayların sürücü belgelerinin de olması gerekiyor.

Çankırı Yaylakent Belediyesi’nde 2022 yılı için memur alımı ilanlarını yayımlanmaya başladı. Bu yönde 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında mahalli idarelere ilk defa atanacaklara uygulanacak Sınav ve Atama yönetmeliğine göre Lisans Mezunu Memur Alımı Yapılacak. 2022 Yılı için yayımlanmış memur alımı için sadece başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilecekler.

KPSS Şartı Olacak!

Teknik ve Genel Hizmetler sınıfında alım yapılacağı duyurulan ilan için 16 kişilik boş kontenjan sunulduğu öğrenildi. Adaylardan Belediye Memur alımı için 2020 yılında yapılmış olan KPSS’den Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 55 ve 70 puan almış olmak şartı aranacak.

D Sınıfı Sürücü Belgeli Adaylar Alınacak!

Belediye Lisans mezunu Memur Alımı için sürücü belgesi şartı talep etti. Bu yönde adaylardan ” 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, ” şartı aranacak.

Genel Başvuru Şartları Ne Olacak?

2022 Yılı Memur Alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak şartları aranacaktır.

2022 Yılı Memur Alımı Başvurusu Ne Zaman Başlıyor?

Belediye Memur alımı başvuruları 5 Ocak 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 7 Ocak 2022 yılına kadar başvuru yapılacaktır. Başvurular sadece istenen belgeler ile birlikte şahsen Belediyeye gerçekleştirilecektir.

Bir Yorum

  1. Tutturmuşsunuz bir asgari ücret diye asgari ücret sistemi çözülür ama ülkede kamu personeli,yaş sınırı,iş ve istihdam sorunlarının en kısa zamanda çözülmesi lazım çünkü insanlar iş bulamıyor bu adaletsiz,etik dışı,vicdansız,akıl dışı çürük bir uygulamadır iş ve istihdamın önünde bir engeldir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir