Akademik PersonelAkademik Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Diyarbakır’da İş Arayanlar Dikkat! Bu Bölümlerden Mezun Olan Herkes Alınacak!

Diyarbakır İlinde bulunan Dicle Üniversitesi iş arayan binlerce vatandaş için resmi internet sitesinden önemli bir duyuruda bulundu. Yapılan açıklama iş arayan vatandaşların dikkatini çekti. Dicle Üniversitesi Diyarbakır ilinde ikamet eden 13 öğretim üyesi alımı yapacak. Bir çok alandan mezun olmuş öğretim üyeleri alacak olan Dicle Üniversitesi, başvurmak isteyen öğretim görevlisi adaylarının 15 gün içinde başvurularını iletmeleri gerektiğini ifade etti. Diyarbakır ilinde bulunan Dicle Üniversitesi personel alım şartları nelerdir?

 

Genel Şartlar

1. Mikrobiyoloji alanında doçentliğini almış olmak.
2. Ortopedi ve Travmatoloji alanında doçentliğini almış olmak.
3. Protetik diş tedavisi anabilim dalında doçentliğini almış olup adeziv köprüler ve klinik uygulamaları hakkında çalışmaları olmak.
4. Kimya (Analitik Kimya) alanında doçent unvanını almış olup biyoteknolojik bitki ve anti kanser konusunda çalışmaları olmak.
5. Eczacılık fakültesi mezunu olup farmakognozi alanında doktora yapmış olmak.
6. Sanat Tarihi alanında doçentliğini almış olmak.
7. Uygulamalı İstatistik alanında doçentliğini almış olup yarı parametrik karma modeller üzerine çalışmaları olmak.
8. Kimya (Analitik Kimya) alanında doçentliğini almış olup yakıt, su ve gıda analizleri üzerine çalışmaları olmak.
9. Kimya (Anorganik Kimya) alanında doçentliğini almış olup kozmetik, tıbbi cihaz ve lens solüsyonları üzerine çalışmaları olmak
10. Avrupa Birliği alanında doçentliğini almış olup Avrupa Birliği yurttaşlığı konusunda çalışmaları olmak.
11. Kamu hukuku alanında doktora yapmış olup anayasa hukuku konusunda çalışmaları olmak.
12. Hukuk fakültelerinin Maliye ve Ekonomi bölümlerinde çalışmış olup ilgili alanda en az iki yıl ders verme deneyimi olmak.
13. Hadis alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
(*) Bu akademik kadro, 08.02.2021 tarih ve 2021/107 sayılı Cumhurbaşkanı kararının 2. maddesinin 2. fıkrası uyarınca Yüksek Öğretim Kurulu’nun Dicle Üniversitesi için belirlediği “öncelik arz eden alanlar” çerçevesinde ilan edilmiştir.

2 Yorum

  1. Tutturmuşsunuz bir asgari ücret diye asgari ücret sistemi çözülür ama ülkede kamu personeli,yaş sınırı,iş ve istihdam sorunlarının en kısa zamanda çözülmesi lazım çünkü insanlar iş bulamıyor bu adaletsiz,etik dışı,vicdansız,akıl dışı çürük bir uygulamadır iş ve istihdamın önünde bir engeldir

  2. Yaş sınırı getşyorsunuz 35 yaş ütü nsanarı ne yapacaksınız o zaman emekli edin. Allahına adaleti büyük olur. Ve Bunuda bildirin sesimizi