EkonomiGündem

Tüm çalışanların merakla beklediği haber geldi! Çalışma Bakanı Bilgin asgari ücret müjdesini duyurdu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücret hakkında son dakika açıklaması yaptı. Bakan Bilgin açıklamasında asgari ücret hakkında bilgiler vererek asgari ücret çalışmalarının bir iki hafta içerisinde bitebileceğini vurguladı.

BAKAN MÜJDEYİ VERDİ

Çalışma Bakanı Bilgin, Aralık ayında başlayacak asgari ücret görüşmelerinin 1-2 hafta içinde bitebileceğini açıkladı. Bakan bilgin, “ilk veriler uzlaşabileceğimiz yönünde” dedi.

“İŞVERENE DEĞİL, İŞÇİLERE DESTEK VERECEĞİZ”

Konu ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Aralık ayının sonunu bekleme niyetinde değiliz. Aralık ayının başında başlarız, 1-2 hafta içinde bitiririz. Bu defa erken bitirme eğilimindeyiz. Çünkü; taraflarla, sosyal ortaklarımızla görüşüyoruz. Onlarla bir uzlaşma noktasına doğru gidiyoruz. Araştırmamızın ilk verileri de onlarla uzlaşabileceğimiz yönünde. 75 TL uygulaması bitti, biz işverene değil işçilere destek vereceğiz”

Bakan Bilgin’in açıklamaları ise şöyle oldu:

“Ben de ilk haftada bitirme kararındayım. Ben olur görüyorum. İlk görüşmede değil de bir hafta içinde; haftanın başında ve sonunda görüşürüz.

Yasalarımıza göre kademeli asgari ücret olmaz, bölgesel asgari ücret olmaz. İşletme büyüklüğüne göre asgari ücret olmaz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir