EkonomiGündem

AK Partili Demirbağ’dan vatandaşa geçim tavsiyesi: Eti gramla, meyve ve sebzeyi taneyle alın

AK Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın geçim tavsiyesi açıklaması ses getirdi. Bu konu hakkında Demirbağ açıklamalarında eti kiloyla değil gramla meyve sebzeyi de tane ile alınması gerektiğini belirtti. Ayrıca Demirbağ’ın bu sözlerine çok sert tepki geldi.

GEÇİM ÖNERİSİ OLAY OLDU

AK Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın yüksek enflasyon ve gıda fiyatlarındaki artışlar ve peş peşe gelen zamlarla ilgili vatandaşlara verdiği tavsiye gündem oldu. Konu ile ilgili olarak AK Partili Demirbağ katıldığı bir TV programında şu ifadelere yer verdi:

“Ekonomik sıkıntı çekebiliriz. Normal şartlarda bir kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız. Kış günü turfanda sebzeleri kullanmak zaten sağlığa da çok faydalı değil”

“İNSAF BE KARDEŞİM”

Demirbağ’ın ifadeleri bir anda gündem olurken, başta CHP olmak üzere muhalefetten ağır eleştiriler geldi. Bu doğrultuda CHP Sözcüsü Faik Öztrak bir açıklama yaptı. Öztrak açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“İnsaf be kardeşim. Bırak eti, domatesi, sebzeyi… Millette ekmek alacak hal bırakmadınız. Bunlar kibir abidesi olmuşlar, milletle alay ediyorlar, utançlarını yitirmişler. Bunların gözleri var görmez, kulakları var duymaz, kalpleri de millete karşı mühürlü. Milletimiz, ‘nas’ı ağızlarından düşürmeyenlerin bu halini görünce, Erdoğan şahsım hükümetinin karanlığından sabahın aydınlığına tez elden ulaşabilmek için gece gündüz Felak, Nas duaları okuyor. Bunlara bir tavsiyede bulunuyorum. Öyle gözüküyor ki ekmeğe gelen zamlar durmayacak. Erken davransınlar, beyaz ekmeğin zararlarını millete şimdiden anlatmaya başlasınlar. Bu işin bir tane çözümü var. Seçim, seçim, seçim”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir