Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika erken seçim açıklaması!

Gelen bir son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında erken seçim açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan son dönemlerde erken seçim tartışmalarına ilişkin ortaya çıkan iddialara yanıt verdi. Erdoğan yaptığı açıklamasında “Bunların ne dediğinin farkında değiller. Kiminle yürüdüklerinin farkında değiller. Erken seçim yok. Seçim olmayacak. 15:20 ayda seçim yapmak ilkel kabilenin işidir. Biz, çağın gerekliliklerini ortaya koyan bir partiyiz” dedi.

Erdoğan konuşmasında muhalefetin sıkça dile getirdiği erken seçim çağrılarına son noktayı koydu.

AK PARTİ 20 YILDIR SEÇİMLERDEN BİRİNCİ ÇIKIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarının devamında ise şu ifadeleri kullandı:

“Bugün partimizin 20 yıllık geçmişindeki 150’nci genişletilmiş il başkanları toplantısını icra ediyoruz. 20 yılda il başkanlarını 150 defa bir araya getiren bir başka parti olduğunu sanmıyorum. Tıpkı MYK ve MKYK toplantıları gibi bu istişare toplantıları partimizin mutfak çalışmalarıdır.Siyasetin istikameti, hükümet çalışmalarımızın ana fikirleri, illerin ana meseleleri bu tür toplantılarda ortaya çıkıyor. Bu platformlar milletimizin sesinin, nefesinin en üst düzeyde yankılandığı yerlerdir. AK Parti’nin 20 yıldır seçimlerden birinci çıkmasının sebebi budur.

“VESAYETİ AŞMAK İÇİN BÜYÜK ÇABA GÖSTERDİK

“İktidarımızın ilk döneminde vesayetin engellerini aşmak için sabırlı ve kararlı bir mücadele . Gece yarısı bildirilerinden Meclis’teki tehditlere kadar nice kumpasla boğuştuk. Anayasayı, kanunları hiçe sayarak Meclis’te Cumhurbaşkanı seçmemizin önüne geçmek istediler. 22 Temmuz 2007 milletvekili seçimlerini ‘Durmak yok, yola devam’ diyerek kazandık. Ardından Anayasa Değişikliği Halkoylamasında yüzde 69’luk desteğe mazhar olduk.”

2011 YILINDA ÖNEMLİ BİR NOKTAYA GELDİK

“Partimize yönelik kapatma davasının ardından başlayan süreç 12 Eylül 2010 tarihinde yargının yapısında ve işleyişinde kapsamlı bir değişiklik yapan kapsamlı bir halkoylamasına götürdük. Burada yüzde 58’lik destekle kabul edildi. Türkiye 2011 yılına geldiğinde demokrasi ve kalkınma yolunda yeni bir eşiğe gelmişti. Yüzde 49,8’lik bir oy oranına ulaştık. 2023 hedeflerini ilan ettiğimiz, IMF borcunun son taksitini ödediğimiz Mayıs’ın ardından bir dizi hadiseye şahit olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir