Genel

Rusya asgari ücret rakamlarını duyanlar gitmek istiyor! Rusya asgari ücret kaç dolar? Rusya’ya nasıl gidilir?

Vatandaşlar son dönemlerde peş peşe gelen zam yağmurlarından sonra yurtdışına nasıl gidilir? Rusya asgari ücret ne kadar oldu? Sorularının cevabını araştırmaya başladı. Ülkemize ait TL para biriminin her geçen dakika değer kaybetmeye devam etmesi, gözleri diğer ülkelere çevrilmesine neden oldu.

Asgari ücrete gelecek olan zam ülkemizdeki vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Ancak ne kadar zam yapılırsa yapılsın, ürünlere gelen zamlar sonrasında vatandaşın alım gücü istenilen kadar artmayacak.

RUSYA’DA ASGARİ ÜCRET NE KADAR?

Ülkemize en yakın ülkeler arasında olan Rusya, asgari ücret konusunda araştırmaların konusu oldu. Dünya2nın en büyük yüz ölçümüne sahip olan Rusya’ya akın akın göç devam ediyor. Rusya 2021 asgari ücret miktarı ve detaylar haberimizde..

RUSYA ASGARİ ÜCRET NE KADAR?

Rusya 2021 asgari ücret miktarı yapılan yüzde 5,5’lik zam oranı ile 12 bin 792 ruble oldu. Zamdan önce Rusya asgari ücret 12 bin 130 ruble civarındaydı.

Petrol, doğal gaz gibi çeşitli önemli kaynaklara sahip olan Rusya, sunduğu imkanlarla merak konusu olmaya devam ediyor.

Ancak Rusya’daki asgari ücretin ülkemizde düşük olması, yaşam standartlarının aynı olduğunu göstermiyor.

RUSYA MARKET ALIŞVERİŞİ

Elde edilen resmi verilere göre Rusya’da aylık market masrafı ortalama 4210 ruble civarında. Dolar olarak hesaplandığında bu rakam 60 dolara tekabül ediyor.

Kafe ve restoran aylık harcamaları için ortalama 1.000 – 2.000 ruble arasında gider olduğu ifade ediliyor.

RUSYA’DA HAYAT PAHALI MI?

Rusya’ya gitmek isteyenler Rusya’da hayat pahalı mı? Sorusunu soruyor. Rusların en çok zaman geçirdiği mekanların arasında gece kulübü bulunuyor. Ortalama her mahallede 2 gece kulübü bulunmaktadır.

Rusya’ya gitmek isteyenler için yapılan açıklamaya göre, buraya gelenlerin hedeflerinin asgari ücretten daha fazlası olması gerektiği ifade ediliyor.

RUSYA ÇALIŞMA ŞARTLARI

Rusya çalışma şartları son derece katıdır. Gelen bilgiye göre çoğu işverene işçiye öğle yemeği vermiyor. Bu sebeple çalışanlar öğle yemeklerini evden götürüyor.

Haftalık çalışma saati ise 40 saat. Günlük çalışma saati ise 8 saat. Yıl içerisinde 28 gün resmi tatilin yanı sıra geleneksel günlerde de tatil yapılmaktadır.

Rusya’da çalışmak isteyenlerin Rusya çalışma izni alması gerekiyor. İzin almadan Rusya’da hiçbir şekilde çalışmak mümkün olmamaktadır. Faaliyette olan pek çok firma belirli sayılarda Türk işçi çalıştırmaktadır.

Çalışma vizesi başvurulması durumunda 90 gün ila 3 yıl arasında değişkenlik göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir