Ekonomi

Çalışmak İsteyen Tüm Kadınları İlgilendiriyor! 270.000 TL Hibe Veriliyor!

Ev hanımı olan veya çalışan milyonlarca kadın, girişimci olmanın planlarını yaparken Devlet, kadın girişimcilere destek vermeye devam ediyor. Başvuran her girişimci adayı kadına yardım edeceğini açıklayan devlet, kadınların yüzünü güldürdü. KOSGEB aracılığıyla devlet desteğinden yaralanabilmek için devlet konuya ilişkin detaylı açıklama yaptı. İşte KOSGEB desteğinden yararlanmak için tüm detaylar…

KOSGEB Desteği

KOSGEB desteği almak konusunda kararlı iseniz, öncelikle fikrinizin net olması gerekir. Yeni bir iş için karar verildiğinde bu kararın hangi sektör için vereceğinizi önceden belirlemeniz gerekir. Netleşen iş fikrini projeye dökerek KOSGEB müracaatınızı yerine getirebilirsiniz. KOSGEB destekleri belli iş kollarına göre verilmektedir. Kurumun web sitesi ziyaret edilerek NACE kodu girilmek sureti ile öğrenilebilir.  Karar verilmiş olan iş fikrinin nace kodu mevcut değil ise hangi iş kollarına hibe desteği verildiğine bakılarak iş kurma fikrini değiştirebilirsiniz.

Kadın Girişimcilere Destek

Kadın girişimciler için KOSGEB ayrı bir destek sağlıyor. Kadın girişimcilerden 30 yaş altında olan gençler için dükün açmaları halinde 10.000 TL hibe desteği sağlanıyor. Bunun yanında 65.000 TL ek hibe desteği de sunulmaktadır. Yüksek teknolojiyi kullanarak girişimcilik programına katılanlar işletme açmaya karar verdiklerinde 270.000 TL hibe veriliyor.

KOSGEB Desteği Nasıl Alınır?

Kosgeb’in tanımlamış olduğu iş kollarının birinde iş kurmak istiyorsanız, uzaktan eğitim yolu ile verilen girişimcilik kurslarına katılmak gerekir. Kurslara katılım için gerekli başvuru e devlet üzerinden yapılabilir. TC kimlik numarası ve şifre ile girilerek Kosgeb’ e kayıt yaptırılabilir.  Hizmetler bölümünde bulunan girişimcilik kurslarına kayıt yaptırmak mümkün.