Ekonomi

Flaş Gelişme! Bankalar Erişim Sorunu Yaşıyor! Dolar ve Altın Alım Satımı Durdu mu?

Dolar son dönemin en yüksek artışını görerek tarihi bir rekor kırdı. Tüm Türkiye’yi adeta ayaklandıran dolar 13.50 TL zirvesini gördü. Yükseliş henüz sona ermedi. Ancak ekonomide son durum hiç iç açıcı görünmüyor. Vatandaş endişeyle beklerken yatırımcının yüzü güldü. Bankalar tarafından alınan bilgilere göre döviz alım satım işlemleri mobil uygulama işlemlerinde yapılamamaya başladı. Bankacılık uygulamaları çöktü mü? Alım satım durduruldu mu? İşte detaylar…

Bankalar Durdurdu!

Döviz kurundaki artışın önlenememesiyle birlikte birlikte bankalar döviz alım-satım işlemlerini kısa süreli olarak durdurdu.

Türk lirasının serbest düşüşe geçmesiyle birlikte dolar kuru bugün 13,30 seviyesini aşarak tarihi bir rekor kırdı. Döviz kurundaki bu hareketliliğin inanılmaz boyutlara ulaşmasıyla bankaların mobil uygulamaları üzerinden döviz alım-satım işlemleri yapılamamaya başladı. Bankaların işlemleri kısa süreli olarak durdurduğu düşünülüyor.

Bir döviz bürosu işletmecisi, “İstikrar olmadığı için tahtayı kapatmak zorunda kaldık. Ne müşteri ne biz mağdur olalım. Şu anda döviz satan yok, tedirginlik olduğu için herkes alım tarafında hareket ediyor. Piyasada çok fazla TL var. İnsanlar sürekli döviz almak istiyor.” şeklinde konuştu.

Konuya ilişkin bankalardan bir açıklama gelmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir