EkonomiGündem

Elektrik faturası 120 TL’nin üstünde gelen ailelere sevindiren haber geldi! Elektrik faturaları düşecek

Elektrik faturası 120 TL ve üzeri gelen vatandaşlara önemli duyuru yapıldı ve bu duyuru ile evinize 120 TL2nin üstünde bir elektrik faturası geliyorsa serbest tüketici olarak değerlendirildikleri ve kendi elektrik tedarik şirketleri ile anlaşmaya giderek vatandaşların faturalarını düşürebilecekleri belirtildi.

SERBEST TÜKETİCİ GRUBU

Şirketler tarafından yapılan açıklamalara göre, bu yıl serbest Tüketici olma limiti yıllık 1.200 kWh olarak güncellendi. Böylece aylık ortalama 120 TL ve üzeri tutarda elektrik faturası ödeyen herkes “Serbest Tüketici” grubuna giriyor. Serbest tüketici olarak değerlendirilenler ise elektrik tedarik şirketlerini kendileri seçebiliyorlar. Yurttaşlar, şirketler ile anlaşma yaparak ise daha az elektrik faturası ödeyebilirler.

SAYAÇLAR EN AZ 25 GÜNLÜK OKUNUR

Konu ile ilgili olarak sayaçların en az 25 en fazla 35 günlük dönemlerle dağıtım şirketi tarafından her takvim ayında bir defa okunduğu belirtildi. Bununla birlikte Yeniçağ’ın aktardıklarına göre belirli bir süre elektrik satın alacağını taahhüt edenlere gönderilecek ödeme bildirimi veya faturalarda taahhüdün süresi, sürenin kaçıncı ayında bulunulduğu ve taahhüdün sona erme tarihi ile taahhüdün bozulması halinde uygulanacak cezai ücret ve/veya cayma bedellerinin uygulama esaslarına ilişkin bilginin bulunması zorunludur.

Bir Yorum

  1. İyi akşamlar elektrik dağıtım şirketleri pirim fiyatını çok yüksek tutuyor. Kaçak bedeli TRT, ödv, KDV, sayaç okuma bedeli. Araçlarının yakıtları bile bizden çıkıyor. Bu nasıl bir sistem. Faturayı ödemezsen hemen kesmeye geliyorlar. Vatantaşda paramı pırakdınız. Hadi bunuda geçelim ne işe alıyorsunuz nede bana bir destek veriliyor, şunu çok iyi anladım devlet hep zenginin yanında fakirin değil. ALLAH C. C. Bu gidişatı sonumuzu hayır eylesin devletimizi bu gibi sıkıntılardan kurtarsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir