Gündem

Son dakika İstanbul ve Ankara’da vatandaşlar sokağa “AKP istifa” sloganıyla çıktı!

Gelen bir son dakika haberine göre Ankara’da ve İstanbul’da vatandaşlar sokağa “AKP istifa” sloganıyla döküldü. Ankara Esat bölgesinde bir mahallenin sokağa “AKP istifa” sloganı ile sokağa dökülmesi sosyal medyada gündem oldu.

Görüntülerin kısa sürede yayılması sonrasında bir haberde İstanbul’dan geldi. İstanbul’da da bir grup hükümet istifa çağrısıyla sokakta çağrıda bulundu.

 MERKEZ BANKASI’NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Bugfün döviz kurlarındaki ani yükseliş vatandaşların tepkisine neden oldu. Gün içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Merkez Bankası ile görüştü. Ancak konu ile ilgili Merkez Bankası tarafından, şu açıklama yapıldı:

“Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının uygulanmakta olan dalgalı kur rejimi altında kur seviyesine ilişkin bir taahhüdü yoktur. Döviz kurları, serbest piyasa dinamiklerince arz ve talep koşullarınca belirlenmektedir.

Merkez Bankası belli koşullar altında kalıcı yön amacı taşımadan sadece aşırı oynaklığa müdahale edebilmektedir. Döviz piyasalarında gerçekçi olmayan ve iktisadi temellerden tamamen uzak, sağlıksız fiyat oluşumları gözlemlenmektedir.

Şirketlerimiz ve vatandaşlarımızın aşırı oynak piyasa koşullarında iktisadi temellerden tamamen uzak değerlerden işlem yaparak olası kayıplara karşı uyarılması lüzumu üzerine bu açıklamaya gerek duyulmuştur”

TWİTTER’DA GÖRÜNTÜLER TT OLDU

Döviz kurlarındaki yükseliş sebebiyle vatandaşlar sokağa döküldü. Konu ile ilgili görüntüler Twitter üzerinden kısa süre içerisinde yayıldı.

Güne 11,40 TL’den başlayan dolar, kısa sürede önce 12 TL’yi daha sonra da 13 TL’yi buldu.

Euro ise 15 TL’yi aştı. Konuya ilişkin o görüntüler şu şekilde.. Polisin kalabalığı engellemeye çalıştığı ifade ediliyor..

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir