Ekonomi

Yıl sonuna kadar altının 650 TL olacağını bilmişti! Yeni rekor için tarih verdi!

Son günlerde altın fiyatları dur durak bilmezken, geçtiğimiz haftalarda altın fiyatlarının yıl sonunda 650 olacağı tahmini tutan Haluk Özdil’den yeni açıklama geldi. Özdil, yaptığı açıklamasında ilk olarka altının yıl sonunda 650 TL’yi bulacağını ve daha sonra 800 TL’yi işaret ettiği hatırlatıldı.

2 Kasım tarihinde yapmış olduğu açıklamasında altın fiyatlarının 650 TL seviyesine geleceğini tahmin eden Haluk Özdil, şimdi de vatandaşlara çok önemli uyarılarda bulundu. Altını ya da dövizin yükselmesine sevinilmemesi gerektiğini belirterek, asıl yatırımın tohuma ve tarıma yapılması gerektiğini şu sözlerle ifade etti:

“Dikkat! Yapay kıtlık geliyor. Küresel anlamda geliyor. Tohumlar, dünyayı yöneten dört şirketin elinde şu an. Her geçen gün marketlerde fiyatlar artıyor. Yağmur ve kar yağmadığı sürece fiyat artışları devam edecek. Büyük bir felakete doğru gidiyoruz. Bunu önlemenin yolları var. Altının ne kadar arttığı önemli değil. Yani tedarik zinciri bozulursa sıkıntı. Altından daha önemli olan tarımdır”

800 TL OLACAK

Altın fiyatlarının 800 TL olabileceğini söyleyen Özdil, “Benim büyük yatırımcı ile işim yok. Ben küçük yatırımcıya sesleniyorum. Altın düşmeyecek. Paranız enflasyon karşısında erimesin diye diyorum. Bazı haberler çıkıyor, altın satışları patladı. Kuyumcular altın almıyor, fiyatlar düşecek gibisinden. Bu haberler biraz bilinçli gibi duruyor. FED, 12-13 Aralık, varlık alımlarını stabil tutabilir. Emlak balonu artık şişti. Altına kayışın yükseleceğini düşünüyorum. Nisan ve Haziran ayında daha da yükselecektir. Bu aylarda ciddi artışlar bekliyoruz. Dünyada enflasyonu durdurmak mümkün değil. Eğer bu mümkün olursa altın fiyatlarının yükselişi durdurulur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir