Ekonomi

Araç Sahibi Olmak İsteyenler! En Çok Tercih Edilen Kategoriler Yayınlandı!

Araç sahibi olmak isteyen milyonlarca vatandaş bir aracın her özelliğini en ince ayrıntısına kadar araştırmaya devam ediyor. Araç alırken ödenecek paranın hakkını vermesini isteyen müşterilerin hangi markaları tercih ettiği ve an çok hangi markanın kaç TL’ye satıldığı açıklandı. arabam.com tarafından yayınlanan verilere göre Ekim 2021 ayının en çok tercih edilen araba markaları…

 

Ekim Ayı Verileri!

Ekim ayında en çok ilan “otomobiller” için ve 50.000 TL – 100.000 TL ile 100.000 TL – 150.000 TL aralığındaki araçlar için verildi.  En çok ilan verilen otomobil modelleri ise Clio, Astra ve Megane oldu. Bu üç modeli ise sırasıyla Focus, Passat ve Corolla takip ediyor.

Verilen ilanların %19’unu Renault oluşturuyor. Renault markasını Fiat izliyor. Fiat markasını da sırasıyla Volkswagen, Ford, Opel, Hyundai, Peugeot, Toyota, Citroen ve Honda izliyor.

İlanlara model özelinde bakıldığında ekim ayında en çok ilan verilen otomobil modelleri Clio, Astra ve Megane oldu. Bu üç modeli ise sırasıyla Focus, Passat ve Corolla takip ediyor.  yayınlanan 2.el Arazi/SUV/Pick-up ilanlarının oransal olarak değerlendirmesine bakıldığında en yüksek ilan sayısı, %20 ile Nissan Qashqai’nin oldu. Bu aracı sırasıyla Dacia Duster, Kia Sportage, Volkswagen Tiguan, Hyundai Tucson, Peugeot 3008 izliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir