Gündem

Son dakika: Artan dolar ve euro fiyatlarından sonra erken seçim açıklaması geldi

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener çok önemli açıklamalarda bulundu. Meral Akşener açıklamalarında erken seçim değerlendirmesinde bulundu ve “Gel kendini de milleti de yorma, getir sandığı gerisini biz hallederiz” ifadelerini kullandı.

“HAYATINDA BAŞARILAR DİLİYORUM”

Hafta sonu Denizli’deki mitingi hakkında bilgi veren Akşener, “Denizli’deki kalabalığı gören bazı iktidar mensuplarını kaşıntı tutmuş. Panik rüzgarları Beştepe’de esmeye başlamış. Verdiğimiz rahatsızlıktan üzgün değiliz. Milletimiz bizimle birlikte kol kola yürüyor. 23 aydır milletimizin arasındayım. Milletimiz kararını çoktan vermiş. Sayın Erdoğan ve arkadaşları için yol görünmüş, hareket saati gelip çatmış. Sayın Erdoğan’a iyi yolculuklar, emeklilik hayatında başarılar diliyorum” dedi.

ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Meral Akşener açıklamalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “ekonomik kurtuluş savaşı” sözlerine de değindi ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“İki hafta önce ekonomiyi şaha kaldırıyordun. Ekonominin kitabını yazıyordun, hayırdır hesabın mı şaştı? Anlatacak masallar mı bitti? Türkiye ekonomisini işgal etmeye kalkanlar sen, 5 müteahhit ve yandaşlardan başkası değil. Ekonominin dibe vurmasının sebebi sensin. Şimdi kendi kendinle mi mücadele edeceksin? Sen saçmaladıkça olan bu memlekete oluyor. Gel kendini de milleti de yorma, getir sandığı gerisini biz hallederiz. Sen yeter ki gölge etme biz başka ihsan istemiyoruz”