Ekonomi

Markete gidecekler dikkat! O ürüne de kota geldi!

Son günlerde döviz kurunda meydana gelen artış sonrasında bazı market ürünlerine kota geldi. Un, sıvı yağ, şeker ve Türk kahvesinden sonra şimdi de çay satışlarına kota geldiği görüldü. Yetkililer, stokçuluğun önüne geçmek adına bu tür bir uygulama yapıldığının altını çiziyor.

Sosyal medyada paylaşılan bazı görüntüler vatandaşların tepkisine neden oldu. Birçok market bazı temel gıda ürünlerinin satışına kota getirdiği duyurdu. Dolar, dün tarihinin en yüksek seviyesine çıkarak, Türk lirasının en dip seviyeyi görmesine neden oldu.

Bunun üzerine gelen bazı görüntülerde ürünlerin satışı 1 ya da 2 adetle sınırlandırıldı. Ekmeğin 4TL olacağına dair ortaya atılan iddialardan sonra Türk kahvesi, şeker ve sıvı yağ satışlarına kota getirilmesi dikkat çekti.

BAZI ÜRÜNLERİN SATIŞI TAMAMEN DURDURULDU

Birtakım temel gıda ürünlerinin satışına kota gelirken, bazı ürünlerin satışı da geçici olarak durduruldu. Dolarda meydana gelen sert yükselişe göre dün gelen haberde gübre ve zirai ilaç satışlarının anlık olarak durdurulmasına neden oldu.

PELİT ÇİKOLATA İFLAS MI ETTİ?

Bir diğer haber de Pelit Çikolata’dan geldi. Pelit Çikolata’nın yakın zamanda yaptığı açıklamasında, “Tedarikçi firmaların ham madde temininde yaşattığı sıkıntılar ve dövizdeki dalgalanmanın belirsizliği sürdürmesi üzerine geçici olarak satış ve sevkiyatları kapatmak zorunda kaldık.” ifadelerini kullandığı ortaya atıldı. Ancak firma tarafından yalanma geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir