Ekonomi

İzmir’de ekmeğe yüzde 20 zam!

Gelen bir son dakika haberine göre İzmir’de ekmeğe zam yapıldı. Ekmeğin gramajı 200 gramdan 230 grama çıkarıldı. Fiyatı ise 2 TL’den 2,5 TL’ye çıkarılarak ekmeğe yüzde 20 oranında zam yapıldı.

Konuyla ilgili açıklama İzmir Ticaret Odası Ekmek ve Unlu Mamuller Grubu Meclis Üyesi Hüseyin Sağır tarafından yapıldı. Sağır, açıklamasında artan girdi maliyetleri sebebi ile İzmir’de ekmek fiyatlarının 2 TL’den 2,5 TL’ye çıkarıldığını duyurarak, zamlı rakamların yarından itibaren geçerli olacağını ifade etti.

Sağır, 1 Temmuz’dan itibaren girdi maliyetlerinin yüzde 40 oranında arttığını belirti. Açıklamasının devamında kendilerinin sadece yüzde 20 zam yaptıklarını belirten Sağır şu ifadeleri kullandı:

“Bu zam geçici olarak bize bir can suyu oldu. Fırıncı esnafı olarak çok zor durumdayız. Temmuz ayında aldığımız un fiyatı 155 liraydı, şu anda 300-350 lira aralığında alıyoruz. Fiyat arttırdığımız zaman sevinirdik ama şimdi sevinemiyoruz, önümüzü geremiyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde her şey daha iyi olur. Allah ülkemize ve devletimize zeval vermesin”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir