İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel AlımıSözleşmeli Personel Alım İlanları

Kamu kurumunda asgari ücretle çalışacak eleman alımı başladı! Sınav yapılmayacak!

İŞKUR kamu iş ilanları sayfası üzerinden yeni bir personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan personel alım ilanına göre kamu kurumunda asgari ücretle çalışacak eleman alımının başladığı duyuruldu. Başvuruda bulunmak isteyen adaylara sınav yapılmayacağı ve alımların noter huzurunda kura ile olacağı açıklandı.

Kamu kurum iş ilanları son dönemlerde en çok araştırılan konular arasında yerini alıyor. Bu kapsamda Savaştepe Balıkesir Belediyesi  yeni bir ilan yayımladı. Başvuruda bulunacak adaylara asgari ücret verileceği ve alımların geçici olarak yapılacağı ifade edildi.

Belediye bünyesinde işçi olarak çalışmak isteyenler için başvurular bugün başlamış 29 Kasım Pazartesi gününe kadar devam edecektir. Online olarak başvuruların alınacağı kamu işçi alımı içi detaylar ve aranan özel şartlar şu şekilde:

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

  1. A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Özel Şartlar

Bu ilan, Geçici İşçi ilanıdır (Kamuda Geçici işçiler her yıl en fazla 5 ay 29 gün çalışabilmektedirler).

Savaştepe İlçesinde ikamet ediyor olmak.

Ortaöğretim (Lise ve dengi okul)mezunu olmak (Herhangi bir bölüm şartı yoktur).

18-25 yaş aralığında olmak.

Noter kurası 06/12/2021 tarihinde, saat: 10:00 ’da Savaştepe Belediye Başkanlığı Toplantı Salonunda yapılacaktır (İsteyen adaylar noter kurasını izlemek için katılımda bulunabilir).

İşe yerleşmeye hak kazanan adaya asgari ücret verilecektir.

Noter Kurası neticesinde sözlü sınava girmeye hak kazananların listesi; istenen belgelerin neler olduğu; Sözlü sınav sonucunda işe başlatılacakların listesi gibi alım sürecine ilişkin tüm bilgiler www.savastepe.bel.tr  adresinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek ve ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İŞ AKIŞ TAKVİMİ

Başvuru Tarihleri: 25/11/2021-29/11/2021 tarihleri arası

Noter Kura Tarihi ve saati:  06/12/2021 Pazartesi Saat: 10.00 (Noter Kura yeri: Savaştepe Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu)

Noter Kura Sonuçlarının Belediye Web sitesinde yayınlanması: 06 (Öğleden sonra) -07 Aralık 2021

İlgili Belgelerin teslim tarihi ve yeri: 08/12/2021 (  Savaştepe Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü)

Mülakat tarihi ve yeri: 09/12/2021 Savaştepe Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu

Mülakat sonuçlarının ilan tarihi: 10/12/2021 (Sonuçlar Belediye Web sitesinde www.savastepe.bel.tr yayınlanacaktır.)

BAŞVURUDA BULUNMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

4 Yorum

  1. Asgari ücret sistemi çözülür ama asıl ülkemizdeki lisans mezunlarının atama,35yaş sınırı engeli , sorunlarının çözülmesi gerekir bu istihdamın önünde engeldir ne olur duyun sesimizi 2021 kpssli olanlar tercih yapamayacak mı puanımız yanmasın ayrıca 35 yaşına bağlı olarak 1 veya 2 yaş daha ilave edilsin yasalaşsın lisans mezunuyuz istihdam olamıyoruz

  2. Asgari ücret sistemi çözülür ama asıl mesele lisans mezunlarının atama ve 35 yaş sınırı eksik ve yanlışlarının çözülmesi gerekir bu istihdamın önünde engeldir ne olur duyun sesimizi 2021 kpssli olanlar tercih yapamayacak mı puanımız yanmasın ayrıca 35 yaşına bağlı olarak 1 veya 2 yaş daha ilave edilsin yasalaşsın lisans mezunuyuz istihdam olamıyoruz

  3. çok güzel bir ilan ve iş helal olsun nasil duşundunuź bu ilânı 25 yaşından sonra geçici işçi bile almıyorsunuz 55 60 yaşında emekli ol diyorsunuz sız neyin kafasını yaşıyorsunuz insanlarla dalga geçmeyi bırakın artık birakin

  4. 35 yaşında isen bu ülkede yaşamaya hakkinnyok. Ozaman nediye iş ilanı yayinliyorsunuz ilanın ilk görünümüne yaş sınırını koyunki insanlar umitlenmesin. Boşa bakmasın ilana vaktimizi bari çalmayın lanet olsun bu sisteme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir