Bilim, TeknolojiGündem

Turkcell Kullanıcıları Dikkat! O İller Resmen Açıklandı!

Turkcell bilindiği üzere milyonlarca vatandaş tarafından hem telefon hem de internet alanında en çok tercih edilen markalar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Aynı zamanda Türkiye’de ilk fiber interneti başlatan Turkcell yeni bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamaya göre yeni hizmet vereceği illeri duyurdu. İşte o iller ve yapılan açıklamanın detayları…

Fiber İnternet Geliyor!

Türkiye’deki fiber altyapısını artırmak için seferberlik başlatan Turkcell’in hizmet vereceği iller arasına Afyon, Uşak, Ordu ve Sivas’ta katılıyor. Fiber altyapıya son 10 yılda 7.6 milyar TL yatırım yaptığını açıklayan Turkcell, yeni illere altyapı getirmek için 270 milyon TL’lik ilave bir bütçe ayırdı ve bu sayede 4.4 milyon hane fiber teknolojisi ile buluşacak. Turkcell’in önümüzdeki yıl yani 2022’de fiber internet için ayıracağı bütçe ise 1.5 milyar TL olarak belirlendi.

Afyon’da başlatılan fiber altyapı çalışmalarına katılan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan şunları söyledi:

“Turkcell’in fiber omurgası, bugün Türkiye’nin 81 ilinde mevcut ancak amacımız fiber seferberliği başlatarak Türkiye’nin dört bir yanına, evlere kadar gerçek fiber interneti ulaştırmak. Bunun için de bugün Afyon’da ilk kazmayı vurarak fiber atılım hamlesi başlattık.

Afyon’la aynı anda Uşak, Ordu ve Sivas’ta da harekete geçerek altyapı çalışmalarımıza hız verdik. Çok yakında bu illerdeki bireysel ve kurumsal müşterilerimiz; Turkcell’in eve kadar giden ve 10 Gbps’ye kadar hızları destekleyen gerçek fiber internetini kullanmaya başlayacaklar. Ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir