EkonomiGündem

Son dakika AK Partili isimden asgari ücret açıklaması!

Milyonlarca asgari ücretle çalışan vatandaş rakamların ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Konuyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. AK Partili Özhaseki önemli bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın süresi gelmeden asgari ücreti açıklayacağı ifade edildi.

Özhaseki, açıklamasında, “Cumhurbaşkanımız hiçbir çalışanı, sabit ücretliyi, dar gelirliyi enflasyon karşısında zor durumda bırakmayacak. Daha süresi gelmeden Cumhurbaşkanımız asgari ücretin ne olacağını gelmeden ilan edecektir” ifadelerini kullandı.

YENİ RAKAM HERKESİ TATMİN EDECEK

Asgari ücretli ile ilgili açıklamalarda bulunan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanımızın net bir beyanatı var. O da hiçbir çalışanı, sabit ücretliyi, dar gelirliyi enflasyon karşısında zor durumda bırakmayacak. Haliyle Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda birçok çalışma yapılıyor. Bunlardan bir tanesi de asgari ücret ile ilgili. Zannedersem çok kısa bir süre içerisinde bunu tamamlayacaklar. Daha süresi gelmeden Cumhurbaşkanımız asgari ücretin ne olacağını ilan edecektir. Bu konuda bizlerde bekliyoruz. Ama en azından herkesin tatmin edeceği iyi oldu elhamdülillah diyeceği bir ücretin olacağını ben tahmin ediyorum”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan son Kabine toplantısında “Ülkemizin tarımsal hasıladan dünyadaki 10. sıradaki yerini daha da ileriye taşımak için çalışıyoruz. Kamu işçileri, memurlarının ücretlerindeki artışlarla başlattığımız çalışanlarımızı fiyat artışına karşı koruma politikamızı asgari ücretle de sürdüreceğiz. Sosyal yardımlarımızın yelpazesini genişletiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

TOPLANTI ARALIK AYINDA

Asgari ücret toplantısının ne zaman yapılacağı merak konusu olmuştu. Bugün gelen son dakika haberine göre ilk asgari ücret toplantısı Aralık ayının ilk haftası içerisinde yapılacak.