Kültür-sanat

TRT1’in Sevilen Dizisi İçin Final Kararı!

Başrolü Pelin Abay ve Caner Şahin gibi isimlerin paylaştığı Dünya Hali dizisi ekranlara veda ediyor. Peki, ama Dünya Hali dizisi kaçıncı bölümde final yapacak?

TRT1 ekranlarında seyircinin karşısına çıkan Dünya Hali dizisi ile ilgili herkesi üzen bir karar alındı. Sevilen dizinin final tarihi belli oldu. TRT, geçtiğimiz sezondan bu yana birbirinden iddialı yapımlara imza atarak izleyiciyi ekran başına kilitlemeyi başarıyor. Bu dizilerin birçoğunun izleyiciler tarafından sahiplenildiği biliniyor.

15 Aralık Çarşamba Günü Final Yapacak

24 Kasım Çarşamba akşamı (dün) 17. bölümü ile ekranlara gelecek olan dizinin 20. bölüm itibarıyla ekrana veda edeceği ortaya çıktı. Yani Dünya Hali dizisi, 15 Aralık Çarşamba günü ekran macerasını noktalayacak.

Dünya Hali Dizisinin Konusu

Çok sevdiğiniz bir aile büyüğünüzün ölmeden önceki son isteği “erken kalkan, eskinin kıymetini bilen ve bal porsuğuna benzeyen bir kızla evlen” olursa ne yaparsınız? Bu kendine has vasiyetin ilginç yolculuğu Dünya Hali dizisinde cevap buluyor. Konusunu hayatın en temel yerlerinden biri olan ilişkilerden alan Dünya Hali, şehirde yaşayan sıradan bir insanın günlük yaşantısını çok farklı bir mizah anlayışı ile ekran karşısına taşıyor. Absürt yaklaşım tarzıyla günlük yaşantının içerisindeki basit olayları ve çelişkileri eğlenceli bir üslupla işliyor.

Hayatı boyunca doğru bildiğinden şaşmayan, tam da bu yüzden içinde yaşadığı “modern” hayatla zaman zaman çelişen bir delikanlının yani Sinan’ın (Caner Şahin), anket yaparken tesadüfen karşılaştığı bir kadına (Pelin Abay) aşık olduktan sonra hayatında yaşayacağı değişimlere tanık olacağız.

İzleyiciye Çok Farklı Bir Eğlence Vaat Ediyordu

İyiliği ve dürüstlüğü hayatının her alanında ön planda tutan Sinan’ın şartlar ne olursa olsun değerlerine sadık kalmaya çalışırken yaşadığı ilginç ve komik durumlar, ustaca bir mizah anlayışı ile Dünya Hali dizisinde işleniyor. Başrollerini Caner Şahin, Pelin Abay ve Tolga Tekin’in paylaştığı dizi, alışılagelen dizi anlatımlarının klasik yapısını bozarak izleyiciye çok farklı bir eğlence vaat ediyor.

Ekranlara yeni bir soluk getirecek olan TRT 1’in yeni dizisi Dünya Hali’nde, Ozan Çelik, Selin Hasar, Ayfer Tokatlı, Şehsuvar Aktaş gibi birçok yetenekli isim yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir