Bilim, Teknoloji

Whatsapp Kullanıcılarına Güzel Haber! Bu Özellik Çok Kullanılacak!

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip beğeniyle kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp, kullanıcılarının ilgisini çekebilmek için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Hem masaüstü hem de mobil uygulamasında özellikle son dönemde bir çok güncelleme getiren Whatsapp bugün yeni bir açıklamada bulundu. İşte yeni güncellemenin detayları…

Mesajlara Tepki Verilebilecek!

Son olarak geçtiğimiz günlerde WhatsApp Web kullanıcıları için çıkartma oluşturma özelliğini getiren ünlü mesajlaşma uygulaması, bir süredir gönderilen mesajlara emojilerle tepki verme özelliği üzerinde çalışıyordu. Daha önce yayınlanan Beta sürümlerinde denenmeye başlayan bu yenilik daha detaylı hale getiriliyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında kısıtlı bir kitle için denenmeye başlayan mesajlara tepki verme özelliği üzerinde halen çalışılıyor. Son gelen Beta güncellemesiyle birlikte, özellikle kalabalık gruplarda işe yarayabilecek farklı bir yenilik üzerinde çalışılıyor.

Buna göre yeni dönemde, bir mesaja tepki veren birden fazla kişi varsa, mesajın üzerine basılı tutarak kimin hangi emoji ile tepki verdiği görüntülenebilecek. WABetaInfo tarafından keşfedilen bu yenilik şu an için sadece uygulamanın Apple iOS Beta versiyonunu kullananlar için geçerli. Şimdilik sadece 6 emoji ile sınırlandırılan tepki verme ve tepki veren kişileri görüntüleme opsiyonu, yakın dönemde Android Beta kullanıcıları için de sunulacak.

Mesajlara tepki verme ve verilen tepkileri görüntüleme özelliği halen geliştirilme aşamasında ve yıl sonuna dek sadece Beta sürüm kullanıcılarına özel olacak gibi görünüyor. Yaklaşık 2 aydır WhatsApp tarafından Beta kullanıcılarıyla denenen ve geliştirilmeye başlanan bu yeni özelliğin en geç 2022 yılı başında Android, iOS, Web ve Masaüstü kullanıcılarına da sunulması bekleniyor.