Ekonomi

Gram altın sert düşecek! Tarih verildi!

Döviz kurlarının hızlı bir şekilde yükselmesinden sonra altın fiyatları da görüp görebileceğimiz en yüksek seviyelere ulaşmıştı. Vatandaşlar yatırım yapmak ya da ellerindeki altını bozdurmak için doğru zamanı ararken, altın fiyatlarının sert bir şekilde düşeceği açıklandı. Konuyla ilgili tarih veren uzman ismin açıklamaları haberimizde..

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş çok önemli açıklamalarda bulundu. ABD Merkez Bankası’nın 2022 yılında faiz artırımına gideceğini ifade eden Memiş, altın fiyatlarında düşüş olacağını söyleyerek yeni rakamı verdi.

Memiş, açıklamasında “Gram altında önümüzdeki 2 ay içinde 600 TL seviyesinin altında bir rakam bekliyorum. 585-590 seviyeleri gelebilir” ifadelerini kullandı.

ÖNÜMÜZDEKİ 2 AYA DİKKAT

Önümüzdeki 2 ay içinde altın fiyatının 585 TL seviyelerine gerileyeceğini söyleyen Memiş, şu açıklamayı yaptı:

“Dünyada da altının ons fiyatı düşüş trendine girecek. Çünkü Amerikan Merkez Bankası FED varlık alımlarının miktarını artırır bundan sonra ve 2022 yılında FED faiz artırımına başlayacak bu da altın için olumsuz. Gram altın/TL fiyatında önümüzdeki 2 ay içinde 600 TL seviyesinin altında bir rakam bekliyorum. Yani 585-590 seviyelerinde”

VATANDAŞLAR SUNİ YÜKSELİŞLERİ FIRSATA ÇEVİREBİLİR

“O yüzden bozdurmak isteyen vatandaşlar bu suni yükselişleri bir fırsata çevirebilirler. Vatandaşlarımıza şunu tavsiye ederim bu fiyatlamalar köpük fiyatlamalar, suni yükselişler. Vatandaşlara tavsiyem yüksek seviyeler kalıcı olmayabilir”