Ekonomi

Gram altının yıl sonunda yükseleceği fiyat açıklandı!

Düğün sezonunun başlaması ile birlikte vatandaşlar altın fiyatlarını yakından takip ediyor. Kapalıçarşı kuyumcuları tarafından yapılan açıklamada altın fiyatlarının yıl sonunda görebileceği rakam duyuruldu. Gelen bilgiye göre vatandaşlar en çok gram, çeyrek, yarım ve yarım gramlık altın fiyatlarını yakından takip ediyor.

Son zamanların en güvenilir yatırım araçlarından olan altın fiyatlarıyla cep yakmaya başladı. Yükselişine devam eden 24 ayar gram altın 725 TL’den işlem görüyor. Kuyumcular, düğün zamanında en çok gram, çeyrek, yarım ya da yarım gramlık altının talep gördüğünü ifade ediyor.

GRAM ALTIN 770 TL’Yİ GÖREBİLİR

Murat Bulmuş ise, gram altın fiyatlarının yükseleceğini belirterek şunları söyledi:

“Gram altının 760-770 Lira seviyelerini göreceğini düşünüyorum. Önümüzdeki senenin başından itibaren bu yükselişin durağanlaşacağını düşünüyorum. Altın her zaman güvenli liman olarak bilinir. Vatandaşımızda altından asla vazgeçmiyor. Altına talep her geçen gün artıyor. Altın fiyatları yükseldiği için yatırım amaçlı altınını bozduranın yanı sıra altın alanda çok diyebiliriz. Gurbetçilerimiz Türkiye’den yatırım amaçlı genelde 22 ayar bilezik alıyor. Düğünlerde de yavaştan bir hareketlilik başladı, altına talep arttı. Hediyelik ve takı olarak gram, çeyrek, yarım ve yarım gramlık altınlar tercih ediliyor”

FİYATLARDA BİR ANDA YÜKSELİŞ GÖRDÜK

Kapalıçarşı kuyum esnafı Hasan Taves, altın fiyatlarında bir anda yükseliş gördüklerini ifade ederek, “Altının önümüzdeki dönemde yükselişini sürdüreceğini düşünüyoruz. Altında şu anda talebin arttığını söyleyebiliriz. Vatandaşların bir kısmı altın alırken, diğer kısmı altın satıyor. Altın her zaman yatırımcısına kazandırır. Gram 727 liradan, çeyrek altın bin 180 liradan, yarım altın 2 bin 370 liradan, tam altın ise 4 bin 735 liradan satılıyor” dedi