EğitimGündem

SON DAKİKA! İl Valiliği’nden yüz yüze eğitime ara açıklaması geldi!

Son dakika gelişmesi! Şiddetli fırtına ve lodosun sert vurduğu İstanbul’da hayat durdu. İstanbul Valiliği’nden ise yüz yüze eğitimle ilgili bir son dakika açıklaması geldi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Sevgili hemşehrilerim; İstanbul’da hayatı olumsuz etkilemeye devam eden #Lodos nedeniyle; Eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel izinli sayılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da İstanbul, Bursa ve Bolu’da yaşanan lodos fırtınasıyla ilgili son durumu şu ifadelerle açıklamıştı:

Marmara Bölgesinde yaşanan lodos fırtınasında; İstanbul, Bursa ve Bolu’da maddi hasar ve yaralanma meydana gelmiş, İstanbul Esenyurt, Arnavutköy, Avcılar ve Başakşehir ilçeleri yoğunlukta olmakla bazı ilçelerimizde afet olayları yaşanmıştır.

Saat 17.30 itibarı ile afette son durum: Olayda 38 kişi yaralanmış, 4 kişi ise hayatını kaybetmiştir. Yaralılar, olay yerine görevlendirilen 112 ambulanslarımız ile hastaneye nakledilmiştir.

Olay olan illerde 24 adet 112 Ambulansı, 3 adet UMKE Timi ile 87 sağlık personeli görev başındadır. Bölge halkına ve bütün ülkemize başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor.