Gündemİş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel AlımıSözleşmeli Personel Alım İlanları

Sağlık Bakanlığı personel alımını bekleyenler! Kura çekimi ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı’nın sözleşmeli personel alımının başvuru değerlendirme sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçların ardından adayların gözü kulağı kura çekiminde. Sağlık Bakanlığı kura çekiminin gerçekleştirileceği tarih ise belli oldu. Yer ve saat detayları ise Sağlık Bakanlığı’nın internet adresinden ilan edilecek.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2021 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası başvuruları, 12-16 Kasım 2021 tarihleri arasında alınmıştı. Başvuru değerlendirme sonuçları PBS üzerinden 24 Kasım 2021 Çarşamba günü 18.00’da açıklandı.

Kura çekimi ise 2 Aralık 2021 Perşembe günü gerçekleştirilecek. Kura çekiminin yeri ve saati (https://yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edilecek.

Konuya ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da şöyle aktardı:

“40 bin kişi ile ilgili KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirme ile mülakat yapılmadan 30 bin sözleşmeli sağlık personelinin alım süreci başlıyor. Yine mülakat yapılmadan 10 bin sürekli işçi alımı da yapılacak kura ile. Hemşire, ebe, terapist, sağlık fizikçisi vb. alanlarında alım olacak.”

Bir Yorum