EkonomiGündem

Akaryakıt fiyatlarına müdahale edildi: Benzin, motorin ve LPG için dikkat! Dev indirim

Benzin, LPG ve Mazot (Dizel) pompa fiyatlarına büyük indirim bekleniyor. Bilindiği gibi EPGİS tarafından çok önemli bir açıklama yapılmış ve bu açıklamaya göre e bezine 1 lira 2 kuruş, motorine 1 lira 6 kuruş, otogaza 70 kuruş zam yapılmıştı. Bunun ardından akaryakıt fiyatlarına 90 kuruşluk bir indirim beklentisi ortaya çıktı.

BENZİN FİYATLARINA İNDİRİM BEKLENİYOR

Benzin ve motorinin fiyatlarına indirim gelmesi bekleniyor. Bu beklenti Türkiye’de yaşayan milyonlarca araç sahibini heyecanlandırdı. Konu ile ilgili olarak Dolar kurunda yaşanan sert yükseliş ile birlikte Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) 24 Kasım 2021 itibari ile benzine 1 lira 2 kuruş, motorine 1 lira 6 kuruş, otogaza 70 kuruş zam yapılacağı açıklanmış ve 25 Kasım 2021 tarihi itibari ile pompa fiyatlarına yansıtılmıştı. Şimdi ise akaryakıt fiyatlarına büyük oranda indirim gelmesi bekleniyor.

Akaryakıt fiyatlarına yapılan zamların ardından bu gece yarısından itibaren motorin grubunda litre fiyatına 90 kuruşluk bir indirim yapılması bekleniyor. 30 kasım itibari ile geçerli olmak koşulu ile benzin ve motorine 90 kuruş indirim yapılması bekleniyor. Bu indirim kapsamında benzinin litre fiyatı 9,67 TL’den 8,77 TL’ye, motorinin litre fiyatı 9,75 TL’den 8,85 TL’ye düşmesi bekleniyor.

MOTORİNE İNDİRİM GELDİ

Üst üste gelen akaryakıt zamlarının ardından bu kez indirim haberi geldi. Motorine bu gece yarısından itibaren 44 kuruş indirim geliyor.

Benzin, mazot ve LPG’ye üst üste gelen kallavi zamların ardından motorine indirim geldi. İndirimin bu gece yarısından itibaren pompalara yansıyacağı açıklandı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından indirim hakkında açıklama yapıldı. Bu açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Akaryakıt Fiyatlarında İndirim 01/12/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 44 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.”

Ankara’da motorinin litre fiyatı 9,83 lira iken, İstanbul’da motorinin litre fiyatı 9,77 lira, İzmir’de ise 9,85 liraya yükselmişti. Fiyatlar bu gece yarısı düşecek.