İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alımı! Başvurular nasıl ne zaman alınacak? 10 bin sürekli işçi alımı detayları..

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada bakanlık bünyesine 10 bin sürekli işçi alımının yapılacağı duyurulmuştu. Yapılacak olan alımlara ilişkin alımı takip edenler, başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak? Sorularının cevabını araştırmaya başladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamasında KPSS puan şartı ile 30 bin sağlık personeli, kura yöntemi ile de 10 bin işçi alımı yapılacağını duyurmuştu. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman başlıyor? Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alım detayları belli oldu mu?

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamasında, “Cumhurbaşkanımız açıklamayı yaptı. Yoğun bir hazırlık sürecinin ardından yeni sağlık çalışanı arkadaşlarımızın atama kararı alındı. 40.000 arkadaşımız, nitelikli eğitimleri ve sorumluluk duygularıyla halkımızın hizmetinde olacak. Şimdiden, aramıza hoş geldiniz diyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

EN ERKEN TARİHTE YAPILACAK

Salgının şartlarından uzaklaştıkça daha iyi iyileştirmelerin yapılacağını ifade eden Bakan Koca şunları söylemişti:

“Atama bekleyen arkadaşlarımız var. Mesleğe adım atmak için sabır göstermenin zorluğunu anlıyorum. Beklentilerini ısrarla gündeme getirmelerini azimlerinin işareti kabul ediyorum. Milletimizin, devletimizin kendilerine ihtiyacı var. Atamaların mülakat olmadan puana göre yapılmasını sağlayacağız. Fakat unutulmamalı, devlet kararlarını tüm hazırlıklarını tamamlayarak sonuçlandırır. Arkadaşlarımız, atamaların, şartların hazır olduğu en erken tarihte yapılacağından emin olsunlar”

MÜLAKAT YOK

Sağlık personel alımının yanı sıra işçi alımı daha yakından takip ediliyor. Mülakat yapılmadan 10 bin sürekli işçi alımı yapılacağının altı çizildi.

Sağlık Bakanlığı 10 bin sürekli işçi alımı için başvuru şartları ve başvuru detayları henüz belli olmadı.

4 Yorum

  1. Gazantep devlet hastanesi temizlik veya hasda taşıma yönlendirme personeli görevinde çalışmak üzeri sağlık bakanımız tarafından açılaçak olan kamu personeli olmak isderim

    1. Evim kira borçumız çok ondan dolayı çok zordayızsiz büyüklerimden önçe Allah tan sonra sizden işe girme konusunda yardımlarınızı bekliyorum

  2. Çok zor durumda olmasak yalvarmazdık ama ne yaparsak yapalım yıllardır yazıyorum saglık bakanına yalvarıyorum ama kaile bile almıyorlar torpilimiz yok allahımız var ben yoruldum yazmaktan onlar beni duymaktan cevap vermekten zevk aldılar bu ülkenin adaleti yok yinede Allah için yardımcı olun artık

  3. Bolu Göynük Hastanesi’ne hasta kayıt görevlisi olarak girmek istiyorum