EkonomiGündem

Belli oluyor! Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan beklenen asgari ücret açıklaması!

Gelen bir son dakika haberine göre milyonlarca çalışan ve işveren tarafından merak edilen asgari ücret ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan asgari ücret zam miktarına ilişkin önemli açıklama yaptı.

Erdoğan, yapmış olduğu açıklamasında asgari ücrete çok fevkinde bir artış yapılacağının altını çizerek, “Bugüne kadar olmuşun çok çok fevkinde bir artış yapacağız. En kısa sürede açıklanacak” dedi.

TOPLANTI BAŞLIYOR

Bugün 2022 asgari ücret miktarının belirlenmesi için ilk toplantı yapılacak. Toplantı öncesinde pek çok siyasi parti ve kurum asgari ücret beklentilerini tek tek paylaştı. sosyal medyada da an itibariyle Asgari Ücret 5.200 TL konusu gündem oldu.

Geçtiğimiz günlerde de Bakan Bilgin tarafından yapılan açıklamaya göre asgari ücretin belirlenmesi için bu yıl, yıl sonuna kadar beklenmeyeceğini ve önümüzdeki 1-2 hafta içerisinde miktarın belli olacağı belirtilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün TBMM’deki grup toplantısında değerlendirmelerde buldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kürsüden faiz indirimine, stokçulara ve döviz kurundaki yükselişe dair konuşan Erdoğan, çıkışta ise gazetecilerin sorularını yanıtladı.

EN KISA SÜREDE AÇIKLANACAK

Asgari ücret zammına ilişkin bir soruyu yanıtlatyn Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugüne kadar olmuşun çok çok fevkinde bir artış yapacağız. En kısa sürede açıklanacak.” ifadelerini kullandı.