EkonomiGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika asgari ücret açıklaması geldi!

Son dakika gelişmesi… Milyonların beklediği asgari ücret görüşmeleri bugün itibariyle başlarken Ak Parti Grup Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücretle ilgili de konuştu. Ücretin en kısa sürede açıklanacağını söyleyen Erdoğan, bugüne kadar olan zamların üstünde bir zam yapılacağı müjdesini de paylaştı.

Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle oldu:

“Asgari ücretle ilgili çalışmalarımız sürüyor. En kısa zamanda açıklanacak. Asgari ücrete şuana kadar olmuşun çok çok fevkinde bir artış yapacağız.”

Merkez Bankası’nın döviz müdahalesine ilişkin de konuşan Erdoğan, “Merkez Bankası’nın yasasında olan bir şey. Hakkı var. Gerekli olduğu zaman Merkez Bankası bu tür müdahaleleri yapar” dedi.

3600 ek göstergeye ilişkin soruyu ise, “3600 ek gösterge de olacak. Şu anda bütün çalışmaları yapılıyor” cevabını veren Erdoğan, yüksek zammın istihdam kaybına yola açabileceği iddialarına “Niye hep endişe üzerinden konuşuyorsunuz? Bu noktada toplumun yanlış yönlendirilmesine izin vermeyeceğiz” açıklamasını yaptı.