EkonomiGündem

Bakanlıktan heyecanlandıran açıklama geldi: Beklenen tutar açıklandı! Maaşlara 5 bin liraya kadar zam yapılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına yapılacak zamma ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında sağlık çalışanlarına 2 bin 500 ile 5 bin lira arasında zam yapılacağını ifade etti.

Sağlık Bakanı Koca yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Sağlık çalışanlarına yönelik yasal düzenleme Genel Kurul’da görüşülen yasa teklifine eklenecek. Hekimlerimizi ve diş hekimlerimizi mutlu edecek düzenlemeler geliyor”

5 BİN LİRAYA KADAR ZAM

Konu ile ilgili olarak Bakan Koca, “Pratisyen hekimlerin ek göstergesi 13 binden 33 bine, uzman hekimler diş hekimleri dahil olmak üzere 17 binden 40 bine ek göstergeleri çıkmış olacak. Pratisyenlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin olmak üzere bir düzenleme Meclis’te tüm grupların desteğini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Bunun yanı sıra bugün asgari ücret görüşmeleri başladı. Bu görüşme öncesinde açıklama yapan Bakan Bilgin şu ifadeleri kullandı:

“Enflasyonist ortamda, ekonomide yaşanan dalgalanma dönemlerinde asgari ücretin en alt düzeydeki ücret olmak yerine temel düzey olarak algılanması ile ilgili. Türkiye’de sadece asgari ücretle geçinen 6 milyon emekçi var. Emekçilerin aldıkları ücret, temel ücret haline gelirse bununla ilgili çalışmalar daha da önem kazanacaktır.

Ekonomideki dalgalanmaların ve enflasyonun karşısında emeği koruyacak bir asgari ücret belirleyeceğiz. Ankete katılan işverenlerin yüzde 34’ü asgari ücretin ne kadar olması gerektiğine yönelik soruya 3 bin 501 lira ile 3 bin 750 lira arasında cevabını verdi. İşverenlerin yüzde 19,3’ü 3 bin 251-3 bin 500 lira, yüzde 13,7’si ise 3 bin 751-4 bin lira arasında olması gerektiği yönünde görüş bildirdi.”

Bir Yorum

  1. Eşi çalışmayan memurun ahı kulağınızı sağır eder inşallah zengini zengin edin siz oy moy yok size