EkonomiGündem

Petrol Ofisinden akaryakıt (benzin, motorin, LPG) alacak olanlara müjde! 31 Aralık’a kadar yakıt alımında 30 lira indirim yapılıyor

Petrol Ofisi istasyonlarından akaryakıt alımı yapan otomobil sahiplerine sevindiren haber geldi. Vatandaşlara çok önemli bir duyuru yapılarak 16 Kasım– 31 Aralık 2021 tarihleri arasında, ilk alışverişten önce kampanyaya katılmak üzere SMS gönderen ve kampanyaya katılan World Üyesi Petrol Ofisi istasyonlarından tek seferde ve farklı günlerde 4 defa 125 TL ve üzeri akaryakıt veya otogaz alışverişi yapan, Yapı Kredi Bireysel kartı, Yapı Kredi Banka kartı ve Yapı Kredi Business kart sahibi müşteriler, 07 Ocak 2022 tarihinden itibaren World üyesi Petrol Ofisi istasyonlarında akaryakıt ve otogaz alışverişinde kullanılmak üzere 30 TL Yapı Kredi Petrol Ofisi Puan kazanacağı bu puanlarla da 30 lira indirim fırsatı olduğu belirtildi.

Word mobile uygulaması üzerinden kampanyaya katılan müşteriler, 30 TL’ye ek 10 TL, toplamda 40 TL Yapı Kredi Petrol Ofisi Puan kazanacak ve 4 işlemden en az birini POS’ta QR Kod ile ödeme gerçekleştirildiği durumda 40 TL’ye ek 10 TL, toplam 50 TL Yapı Kredi Petrol Ofisi Puan hediye edileceği ifade edildi. Bunun yanı sıra bir müşterinin kampanyadan en fazla bir kez faydalanabileceği ifade edilerek kampanyanın tanımları müşteri bazında yapılmakta olup ve müşteri SMS ile katılmışsa en fazla 30 TL Yapı Kredi Petrol Ofisi Puan kazanabileceği vurgulandı.

KAMPANYANIN DETAYLARI

Kampanyanın ayrıntıları ise şöyle oldu:

Petrol Ofisi istasyonlarında POS’ta QR Kod ile tek seferde yapacağınız 125 TL ve üzeri akaryakıt alımınıza 10 TL Yapı Kredi Petrol Ofisi Puan hediye edilecektir. Kampanya “Petrol Ofisi istasyonlarında toplam 40 TL Yapı Kredi Petrol Ofisi Puan” kampanyası ile birleştirilebilir. Her iki kampanyadan da faydalanabilmek için ve toplam 50 TL Yapı Kredi Petrol Ofisi Puan kazanmak için World Mobil’den “Petrol Ofisi’inde toplam 40 TL Yapı Kredi Petrol Ofisi Puan” kampanyasına katılım yapılarak bir harcamanın POS’ta QR Kod ile yapılması gerekmektedir:

POS’ta QR Kod kampanyasına yalnızca Yapı Kredi bireysel kredi kartları ve bireysel TLcard’lar ile Petrol Ofisi istasyonlarında POS’ta QR Kod ile yapılacak harcamalar dahildir. POS’ta QR Kod ile Ödeme ile işlem yapmak için öncelikle iOS ya da Android cep telefonuna World Mobil veya Yapı Kredi Mobil indirilmelidir. Ödeme yapmada önce kasiyere QR Kod ile ödeme yapacağınızı belirttikten sonra World Mobil’den Yapı Kredi Pay butonuna tıklayarak “QR Kod ile Ödeme”yi ya da Yapı Kredi Mobil uygulamasından “Kartlarım” menüsü altında bulunan Yapı Kredi Pay’i seçerek “QR Kod ile Ödeme”ye tıklayıp QR Kod okuyucuyu açın ve POS cihazında oluşan QR Kod’u okutun. Nakit çekim, mail order işlemleri, iade ve puan kullanımı işlemleri dahil değildir.

SMS  KARŞILIĞINDA ÜCRET TALEP EDİLİYOR

Yapı Kredi Bireysel kredi kartı, Yapı Kredi banka kartı ve Yapı Kredi Business kart sahiplerinin kampanya katılımı için ilk alışverişten önce Petrol Ofisi yazıp bir boşluk bırakarak kart üzerindeki müşteri numaralarını SMS ile 4454’e gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilen her bir SMS için GSM operatörleri tarafından 1 SMS karşılığı ücret tahsil edilmektedir.

Kampanya kapsamında işlemlerin Petrol Ofisi marka tanımlı Yapı Kredi World Üyesi Petrol Ofisi istasyonlarındaki Yapı Kredi POS terminali üzerinden yapılması gerekmektedir. Yapı Kredi Bireysel kredi kartı, Yapı Kredi banka kartı ve Yapı Kredi Business kart Yapı Kredi Petrol Ofisi Puan’lar 07 Ocak 2022 tarihinde yüklenecektir. Yapı Kredi Petrol Ofisi Puan’ların son kullanım tarihi 06 Şubat 2022 olup, kullanılmayan Yapı Kredi Petrol Ofisi Puan’lar 07 Şubat 2022 tarihinde geri alınacaktır.

Aynı gün içerisinde yapılacak işlemlerden yalnızca biri kampanyaya dahil olacaktır. Kampanyaya Vakıfbank Worldcard’lar, Albaraka Worldcard’lar, Anadolubank Worldcard’lar ve Business TL Card dahil değildir, kampanya şartlarından faydalanamazlar. Kampanyaya Worldpuan ile yapılan alışverişler dahil değildir. Alışverişin iadesi durumunda kampanya geçersiz olacaktır.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. ve Petrol Ofisi A.Ş. kampanyayı durdurma ve kampanya şartlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Ayrıntılı bilgi için: Petrol Ofisi Mobil www.worldcard.com.tr, www.tlcard.com.tr ve www.ykbticarikartlar.com’u ziyaret edebilirsiniz.