Ekonomi

Kripto Para İçin Flaş Açıklama: Kayıt Altına Alınmalı!

Kripto para birimi özellikle son dönemin en çok tercih edilen yatırım araçlarından biri olmaya devam ediyor. Peş peşe gelen açıklamalar yatırımcıları şaşırtmaya defam ederken Son olarak yapılan açıklama SEC Başkanı tarafından geldi. Dijital varlıklara ilişkin gerçekleşen zirvede konuşma yapan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler açıklamasının detayları…

Bizimle Çalışın!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler Kripto para için önemli açılamalarda bulundu. Yapılan açıklamada kripto para işlem platformlarının daha fazla gözetime ihtiyaçları olduğunu ve bu borsaların SEC’e kaydolmaları gerektiğini düşündüğünü ifade etti.

Dijital para borsalarının SEC’e kayıt olmalarının yatırımcılar için daha fazla koruma sağlayacağını savunan Gensler, SEC’in tokenlerin saklanması gibi konularda SEC’in kriptopara platformları ile çalışmaya açık olduğunu vurguladı. Ancak Gensler, platformların SEC’in kurallarına uymamaları durumunda zorlayıcı eylemler ile karşı karşıya kalabileceklerini de belirtti.

Gensler, “Bizimle çalışın. Bu platformların kayıt altına alınmaları, yatırımcıların korunmaları gerekli” açıklaması yaptı.