Gündem

Çok sayıda kişi hayatını kaybetmişti: Son dakika uyarısı yapıldı! Yarın dışarı çıkmayın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul için sarı kodlu alarm verildi. Yapılan açıklamada lodos uyarısı yapılırken bu uyarıda “Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli (40-50 km/saat) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-75 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

YAPILAN UYARI

Meteoroloji İstanbul’un için yaptığı uyarıyla beraber Marmara Bölgesi için de bir uyarıda bulundu. Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada herkesin tedbirli olması gerektiği ifade edilerek şöyle denildi:

“Rüzgarın yarın Marmara Bölgesi’nde, güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-75 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir”

CAN KAYIPLARI MEYDANA GELMİŞTİ

İstanbul’da pazartesi günü meydana gelen şiddetli lodos hayatı felç etmişti. Salı günü okullar tatil edilip motokuryelerin çalışması durdurulmuştu. İstanbul ve birçok ilde meydana gelen lodos, can kayıpları ve maddi zarara neden olmuştu.