Personel Alımı

Ziraat Katılım Bankası Servis Görevlisi Sınavı Gerçekleştirildi

Ziraat Katılım Bankasının Servis Görevlisi alımı için yapmış olduğu sınav sona erdi.

Uzun süredir beklenen Ziraat Katılım Bankası Servis Görevlisi alımı sınavı bugün saat 10:00 da gerçekleşecek. Servis Görevlisi unvanı için 27 Şubat 2016 Cumartesi günü yapılacak olan sınava başvurmak isteyen adaylar , 75.TL sınav ücreti  yatırılan sınav başvuruları 21 Aralık 2015-10 Ocak 2016 Pazar günü saat 24.00’e kadar.sürmüştür.

Kısaca Servis Görevlisi İçeriği Şu Şekildedir:

-Banka ürünlerinin operasyonu

-Tanıtım ve satış işlemlerini yürüterek banka müşterilerine etkili hizmet sunulmasıdır.

-Servis görevlisi ünvanlı çalışan personel, en az 6 ay şube bankolarında banko asistanı  görev pozisyonunda çalışması planlanıyor. Daha sonrasında ise boş pozisonun olması durumunda yetkinleri baz alınarak pazarlama veya operasyona yönelik görev pozisyonlarında çalışmaya devam edebileceklerdir.

-Ziraat Katılım Bankasının Türkiye genelinde bulunan birimlerinde ve açılacak şubelerinde görevlendirilmek üzere 200 Servis Görevlisi alımı yapılacaktır.

Yazılı sınav Anadolu Üniversitesi aracılığıyla 7 merkezde Ankara, Erzurum, Gaziantep, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, İzmir ve Samsun şehirlerinde yapılacaktır.

Adaylarda  İstenen Koşullar Aşağıdaki Gibidir:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

2. 01.01.1986 ve sonrası doğumlu olmak

3. Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren bölümleri ile denkliği yetkili makamlarca onaylanmış yabancı ülkelerdeki üniversitelerden mezun olmak veya işe başlama tarihinde mezun olabilecek durumda olması gerekmektedir ve mülakat sırasında diploma veya öğrenci belgesi kontrol edilecektir.

4. Kamu haklarından mahrum bulunmamak

5. Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmaması gerekmektedir