Gündem

O ilimizde yeniden korona yasakları ve uymayanlara ceza mı geliyor? Vali isyan etti: İlla yapmamız mı lazım?

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka yoğunluğu önceki haftaya göre en çok artan il olan Osmaniye’de Vali Erdinç Yılmaz çok önemli açıklamalarda bulundu. Vali Yılmaz açıklamalarında vatandaşlara aşı olmaları ve tedbirlere uymaları çağrısında bulunarak “İlla yasak mı koymamız lazım, ceza mı yazmamız gerek. Canlar kaybediyoruz, bu konu çok önemli” ifadelerini kullandı.

OSMANİYE Valisi Erdinç Yılmaz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Şehit Bekir Evirgen Sokak’ta gerçekleştirilen denetimlere katıldı. Yılmaz, esnaf ve vatandaşları tedbirlere uymaları konusunda uyardı ve denetimlerin sıklaştığını belirtti.

“İLLA YASAK MI KOYMAMIZ LAZIM”

Osmaniye’nin vaka sayısı önceki haftaya göre en fazla artan il olduğunu belirten Vali Yılmaz açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Son yayınlanan koronavirüs tablosuna göre vaka sayıları olarak en yüksek il çıktık. Kent olarak bu hepimizi çok üzdü. İnanıyorum ki bu mücadelemizi yine aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. Herhangi bir yılgınlığa düşmeden mücadelede en iyi olduğumuz günlere geri döneceğiz. Kurallara uymadığımız, tedbirlere dikkat etmediğimiz sürece virüs maalesef çok hızlı şekilde yayılıyor. İlla yasak mı koymamız lazım, ceza mı yazmamız gerek. Canlar kaybediyoruz, bu konu çok önemli. Lütfen kurallara uyalım, aşılarımızı olalım. Önümüzdeki günlerde inşallah aşağıya doğru düşürüp koronavirüsü tamamen bitireceğiz”

Vali Yılmaz, kentteki hastanelerde doluluk oranının normal seviyelerde olduğunu ancak vaka artışının devam etmesi durumunda sıkıntı yaşanabileceğini kaydetti.