Gündem

Meteoroloji son dakika raporunu yayımladı: Salı ve perşembe günleri tekrar değişecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu raporunu son dakika yayımladı. Yeni verilere göre bu hafta sonu mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıkları Salı gününden itibaren ülke genelinde azalacak. Fakat Perşembe gününden itibaren sıcaklıklar özellikle batı kesimlerde olmak üzere yeniden artışa geçecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara’nın batısı, Ege ile Batı Akdeniz’in sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, gece saatlerinde Hakkari’nin güneyinin karla karışık yağmurlu, yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Antalya’nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara’nın güneyi ve kıyı Ege’de güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis görüleceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Rüzgarın genellikle güneyli, Doğu Anadolu’nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu’da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvete, Marmara’nın güneyi ve kıyı Ege’de güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların öğle saatlerinden sonra Antalya’nın doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meteoroloji’nin hava durumu raporlarında güncel değişimler oldukça sizlerle buradan paylaşmaya devam edeceğiz.