EkonomiGündem

Son dakika: İddiaya göre sigara fiyatlarına 5 lira zam! İşte Marlboro, Parliament, Murattı, Lark, Chesterfield, L&M zamlı sigara fiyatları

Gündeme çok büyük bir iddia geldi.Bu iddiaya göre sigara fiyatlarına kallavi zam geldi. Bu doğrultuda Marlboro, Parliament, Murattı, Lark, Chesterfield, L&M gibi sigaralara 5 TL zam geldiği iddia edildi.

DEV ZAM BEKLENİYOR

Sigaraya 6 Aralık’tan (bugün) itibaren zam geldi mi? sorusunun yanıtı milyonlarca vatandaş tarafından araştırlmaya başlandı. Bilindiği gibi Royal Tobacco geçen hafta sigara fiyatlarına 2 liralık zam yapmıştı. Sosyal medyada son yayılan fiyat listesi tarifesine göre Philip Morissa marka Marlboro, Parliament, Murattı, Lark, Chesterfield, L&M gibi sigaralara dev zam geldiği iddia edildi. Bu iddiaya göre sigara fiyatlarına 5 lira zam yapıldı.

Sigaraya 5 TL zam geldi: Philip Morissa’nın ürettiği ve en çok tüketilen sigara markalarına 5 lira zam geldi. Zam resmen açıklanmasa da bayilerin müşterilerine ‘sigara kalmadı’ diyerek satışı durdurduğu iddia ediliyor.

ZAM GERÇEKLEŞİRSE SİGARA FİYATLARI

Eğer bu zam doğruysa Parliament’in fiyatı 19,50 liradan 24.50 liraya yükselirken Parliament Midnight Blue’nin fiyatı 18.50 liradan 23.50 liraya yükseldi.

Muratti marka sigaranın fiyatı 17 liradan 22 liraya çıkarken Muratti Blu’nun fiyatı 16 liradan 21 liraya yükseldi. Lark marka sigaranın fiyatı zamla birlikte 16 liradan 21 liraya çıktı. Chesterfield marka sigaranın fiyatı 15.50 liradan 20.50 liraya yükseldi. LM marka sigaranın fiyatı 15.50 liradan 20.50 liraya yükseldi.

İDDİALAR YALANLANDI

İddia, Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş tarafından yalanlandı. “Zam haberlerine itibar etmeyiniz” diyen Aybaş, “sigaraya 5 lira zam geldi” haberlerini yalanladı, “Gerçi olursa da şaşırmayın” notunu düştü.