Gündem

Meteoroloji’den haftalık uyarı geldi! Kar yağışı geliyor, birçok yerde etkili olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu hafta için beklenen hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Rapora göre hafta boyunca Marmara, Ege, İç Anadolu’nun batısı, Akdeniz bölgesi ve Batı Karadeniz’in batısında yağış etkili olacak. 3 büyük kentte hava sıcaklığı bugünden itibaren hissedilir şekilde azalacak. İstanbul ve Ankara’da da yarın ve Çarşamba günü gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İzmir’de ise Perşembe gününe kadar yağmur olacak.

KAR YAĞIŞI GERİ GELİYOR

Çarşamba günü Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kar bekleniyor. Meteoroloji, Çarşamba günü ise birçok ile kar yağışı uyarısında bulundu. Buna göre; Erzincan, Gümüşhane, Bingöl, Bayburt, Erzurum, Hakkari, Muş, Bitlis, Ardahan Van, Ağrı, Kars’ta kar yağışı bekleniyor.

Perşembe günü ise kar yağışı beklenen iller şöyle; Kars, Gümüşhane, Ardahan, Erzincan, Van, Bayburt, Erzurum, Muş, Ağrı, Bitlis, Hakkari, Iğdır.

Perşembe gününden sonra ise hava sıcaklığı öncelikle batı sonra diğer bölgelerde mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Yani kar yağışlarının ardından havalar ısınmaya başlayacak.