Ekonomi

Kripto Para Dünyasında Şok Gelişme! Bu Vurgun Çok Konuşulacak!

Son dönemin en çok tercih edilen yatırım araçlarından biri haline gelen kripto para merakla takip ediliyor. Ancak özellikle son dönemde sanal para cephesinde yaşanan vurgunlar yatırımcıları hayal kırıklığına uğratmaya başladı. Son olarak yaşanan büyük vurgun ise tüm yatırımcıları endişelendirdi. Yapılan açıklamaya göre hackerların yaptıkları siber saldırıda 196 milyon dolarlık vurgun gerçekleştirdiği öğrenildi. İşte detaylar…

Yatırımcılar Şokta!

Kripto para borsasının ünlü para birimi BitMart’da flaş bir gelişme yaşandı. Şirket 196 milyon dolarlık bir kayıp yaşadığını ve bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradıklarını açıkladı. Şirketin bu açıklaması yatırımcıları şaşkına çevirdi. PeckShield’ın açıkladığı son verilere göre borsanın yaşadığı kayıp; Ethereum zincirindeki çeşitli kripto para birimlerinden 100 milyon dolar, Binance Smart Chain‘den ise 96 milyon dolar olduğu ifade edildi.

BitMart CEO’su Sheldon Xia, “Ethereum ve BSC sıcak cüzdanlarımızdan biriyle ilgili büyük ölçekli bir güvenlik ihlali belirledik. Şu anda hala kullanılan olası yöntemleri sonuçlandırıyoruz. Bilgisayar korsanları, yaklaşık 150 milyon ABD doları değerindeki varlıkları çekti. Etkilenen ETH ve BSC sıcak cüzdanı, BitMart’ın toplam varlıklarının küçük bir yüzdesini taşır. Diğer tüm cüzdanlarımız güvenlidir ve zarar görmez. Şu anda kapsamlı bir güvenlik incelemesi yürütüyoruz. İlerledikçe sizleri bilgilendireceğiz. Şu anda, bir sonraki duyuruya kadar para çekme işlemlerini geçici olarak askıya alıyoruz. Bu durumda anlayışınız ve sabrınız için yalvarıyoruz. Çok teşekkürler.” ifadesinde bulundu. Ayrıca PeckShield, bu saldırıdan etkilenen onlarca altcoini de açıkladı. Bunlar arasında FLOKI, SHIB, ELON, HOT, MATIC ‘in de olduğunu belirtti.