GündemTeknoloji

Telefonunda WhatsApp yüklü olanlar dikkat! Şirket resmen açıkladı, mesajlaşmada yeni dönem başlıyor

Telefonunda WhatsApp yüklü olan herkesi ilgilendiren açıklama resmen yapıldı! Milyonların kullandığı popüler anlık mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulaması WhatsApp, “Süreli Mesajlar” özelliğinde yepyeni bir döneme giriyor.

Geçtiğimiz yıl, Süreli Mesajlar olarak adlandırdığı özelliğini kullanıcılarına tanıtan WhatsApp, bu özellikle yeni mesajların 7 gün sonra sohbetten kaybolmasını sağlıyordu. Böylece gizliliğe önem veren kullanıcılar sohbetlerini daha da gizli bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Meta çatısı altında faaliyetlerine devam eden ve yeni özellikler için bu şirket altında geliştirmeler yapan WhatsApp ise şimdi Süreli Mesajlar özelliği için yeni bir duyuru gerçekleştirdi.

Resmi duyuruya göre, WhatsApp kullanıcıları artık tüm yeni sohbetler için varsayılan olarak süreli mesajları etkinleştirme seçeneğine sahip olacak. Süreli mesajlar etkinleştirildiğinde, sizin başlattığınız veya başka biri tarafından başlatılan bire bir yeni sohbetlerin tümü, seçtiğiniz süre sonunda kaybolacak şekilde ayarlanacak. Ayrıca, WhatsApp bir grup sohbeti oluştururken, bu özelliği oluşturduğunuz gruplar için etkinleştirmenizi sağlayan yeni bir seçenek de ekledi. Şirket, isteğe bağlı olan bu yeni özelliğin mevcut sohbetlerinizin hiçbirini değiştirmeyeceğini veya silmeyeceğini aktardı.

Süreli Mesajlar’a iki yeni süre seçeneği de getirdi. Mevcut olan 7 gün seçeneğine ek olarak, 24 saat ve 90 gün seçenekleri geldi. Böylece kullanıcılar, mesajların 24 saat veya 90 gün sonra kaybolmasını seçebilecek. WhatsApp’taki gizlilik ayarlarından kaybolan mesajların sürelerini ayarlayabilir ve “Varsayılan Mesaj Süresi”ni seçebileceksiniz.