EkonomiGündem

Temel ihtiyaç malzemelerinde indirim yapıldı! Çay, şeker, un fiyatları düştü! 5 litre sıvı yağ 62 liraya satılmaya başlandı

Bilindiği gibi yaşanan fiyat artışları vatandaşların cebini yakmaya başladı. Kurdaki dalgalanmalar ve enflasyondaki yükseliş nedeniyle temel ihtiyaç malzemelerine dev zamlar yapıldı. Bundan dolayı vatandaşlar asgari ücret zammına kitlenmiş oldu. Vatandaşlar tarafından asgari ücretin 4 bin lira üstüne çıkması bekleniyor.

ASGARİ ÜCRET BEKLENİYOR

Asgari ücret görüşmelerinde ikinci toplantı bugün yapılacak. Bu doğrultuda bir rakamın ortaya çıkması bekleniyor. AK Parti kulislerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın asgari ücretin 4 bin lira altında olmamasını istediği belirtiliyor.

Bu doğrultuda asgari ücret için nefesler tutuldu. Asgari ücret zammı öncesinde ise vatandaşlar tarafından temel ihtiyaç ürünlerindeki indirim araştırılıyor.

İNDİRİM YAPILDI

Konu ile ilgili olarak çay, şeker, un ve sıvı yağ fiyatlarında indirim yapıldı. Fiyatlardaki son durum ise şöyle oluyor:

Normalde 34 lira olan 1 KG çay N11’de Lipton Doğu Karadeniz ve Doğuş Karadeniz çay 22 liraya düştü.

Bunun yanı sıra Carrefoursa’da 5 KG toz şeker 33 liraya kadar düştü.

Tarım Kredi buğday unu 5 KG 19 liraya satılırken Gıda Kapanında Eriş 1 KG un 5 liraya satılmaya başlandı.

Ayrıca 5 litre ayçiçek yağ fiyatlarında da indirim yapıldı. 5 litre Safya Ayçiçek yağ 62 lira olurken Carrefoursa 5 LT ayçiçek yağ 70 lira oldu.