EkonomiGündem

Benzin, motorin (dizel), LPG araç sahipleri dikkat! Akaryakıt fiyatlarına dev zam: Bu gece yarısından itibaren

Dolar/TL kurunda yaşanan hareketlilikten dolayı akaryakıt fiyatlarına art arda gelen zamlardan sonra alınan bilgilere göre akaryakıt fiyatlarına çok büyük zam bekleniyor. Bu doğrultuda bu gece yarısından itibaren zammın geçerli olacağı belirtilirken Ekonomist Oğuz Demir sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı paylaşımda akaryakıt fiyatlarına zam geleceğini bildirdi.

DEV ZAM BEKLENİYOR

Ekonomist Oğuz Demir yaptığı açıklamalarında motorin fiyatlarına 70-85 Kuruşluk bir zam geleceğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“ÇİN MODELİ MİYDİ?”

“Motorinde hani 1 TL’lik zamdan sonra Aralık başında 44 kuruşluk bir indirim gelmişti ya.. Yarın gece itibariyle geçerli olacak şekilde motorine 70-85 kuruş arası zam geldiğinde bir hafta sonra fiyat o 1 TL’lik zamdan sonraki seviyeyi de geçmiş olacak. Çin modeli miydi?”

Motorinde hani 1 TL’lik zamdan sonra Aralık başında 44 kuruşluk bir indirim gelmişti. Bunun ardından bir zam haberi daha geldi.

EPGİS’TEN AÇIKLAMA GELDİ

Zam hakkında EPGİS tarafından bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 08/12/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 66 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.”

Ankara’da ortalama 9,41 liradan satılan motorinin litre fiyatı 10,07 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 9,35 liradan 10,01 liraya, İzmir’de 9,43 liradan 10,09 liraya çıkacak.