EkonomiGündem

Omicron varyantı nedeniyle kısıtlamalar yeniden mi geliyor? Asgari ücrete dev zam! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak

Milyonlarca asgari ücretlinin gözü kulağı yarın yapılacak olan Kabine Toplantısında olacak. Yarın Kabine Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak ve bu toplantıda ana gündem maddeleri asgari ücret ve koronavirüs salgını olacak. Bu doğrultuda omicron varyantından dolayı yeni kısıtlama gelip gelmeyeceği merak konusu olurken asgari ücrete dev zam yapılıp yapılmayacağı da heyecanla beklenmeye başlandı. Asgari ücrete yapılacak zam miktarı Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında yapılacak toplantının öncelikli gündem maddesi olacak. Toplantının yarın saat 15.00’te başlaması bekleniyor. Toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklama yapması beklenmektedir.

EKONOMİ GÖRÜŞÜLECEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, ilk iki toplantıda işçi ve işveren temsilcilerinin talepleri Kabine Toplantısında paylaşacak. 3600 ek gösterge ve EYT’lilerin durumu ile memurlara yapılacak ek düzeltme zammı da Kabinenin gündeminde olacak. Ekonomide bir başka önemli gündem başlığı döviz kurundaki artış olacak. Alınacak ek tedbirler Kabinede gözden geçirilecek.

Tüm bunların yanı sıra gerçekleşecek olan toplantıda Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Nureddin Nebati ilk kez yer alacak.

KORONAVİRÜS SALGINI

Koronavirüsle mücadele toplantının önemli gündem başlıkları arasında. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca toplantıda kapsamlı bir sunum yapacak. Omicron varyantına ilişkin alınacak tedbirler. Bilim Kurulu tavsiye kararları Kabineyle paylaşacak