EkonomiGenel

Bayide 16 TL, burada 2,5 TL! Vatandaşlar Akın Etti Kilometrelerce Kuyruk Oluştu!

Bayilerde damacana suyun 16 TL’ye satılmasının ardından birçok vatandaş, Uludağ’dan gelen doğal kaynak suyunu 2,5 TL’ye doldurabilmek için kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

Bursa’nın Yıldırım ilçesi Hamamlıkızık köyünde bulunan bir su firmasına ait Uludağ’dan gelen doğal kaynak suyunu vatandaşlara yüzlerce çeşmeden doldurma imkanı sunuyor. Vatandaşlar bayide 16 lira olan 19 litrelik damacanalarını burada 2 lira 50 kuruşa dolduruyor. Kaliteli su ucuz fiyata sunulunca büyük rağbet görüyor. Su işletmesinin önünde sürekli kilometrelerce araç kuyruğu oluşuyor. Sürücüler ucuz sudan damacanalarına doldurmak için saatlerce kuyrukta bekliyor.

“Çok Memnunuz Fiyatı Da Uygun”

Su doldurmak için saatlerce kuyrukta beklediklerini ifade eden vatandaş “Buranın suyunu yıllardır kullanıyoruz. Çok memnunuz. Fiyatı da uygun. Buradan 1 aylık evimizin su ihtiyacını karşılıyoruz. Çok talep var, kilometrelerce araç kuyruğu oluşuyor. Su doldurmak için saatlerce kuyrukta beklediğimiz oluyor” dedi.

“Kaynak Yaparak Sıranın Önüne Geçtim”

Kuyrukta beklemeyip kaynak yaparak sıra bekleyenlerin önüne geçen bir vatandaş ise itiraf edip sırada bekleyenlerden helallik istedi. Sıra beklemediğini belirten bir vatandaş ise, “Çok kuyruk vardı, kaynak yaparak sıranın önüne geçtim buradan itiraf ediyorum. Sıra bekleyenlerden özür diliyorum” şeklinde konuştu.