İş İlanlarıKamu PersonelleriKpss A Memur Alım İlanlarıPersonel Alımı

Büyükşehir Belediyesi Duyurdu: 75 Zabıta Memuru Alınacak!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 75 zabıta memuru alınacağını duyurdu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 2020 KPSS P3 puan türünden en az 70 puan alan adaylar arasında 75 zabıta memuru alacak. 24 Ocak 2022 tarihinde başlayacak olan başvurular 28 Ocak 2022 tarihinde son bulacak. Sınava girmeye hak kazanan adaylar KPSS puanları ile 10 Şubat 2022 tarihinde www.diyarbakir.bel.tr adresinden ilan edilecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilk defa atanmak üzere zabıta memuru alım ilanının detayları şu şekilde;

“Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır.

Adayların Taşıması Gereken Şartlar

İlan edilen zabıta memuru kadroları için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak, 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.