BelediyelerEkonomiGündem

Vatandaşı yalnız bırakmadılar! Belediye ‘kara kış yardımı’ ile 700 TL ek ödeme yapacak

Vatandaş peş peşe gelen zamlarla adeta yaşam mücadelesi verirken bir belediye, çalışanlarına kış yardımında bulunma kararı aldı. Toplamda 2 bin 200 çalışanına 700 TL fatura desteği yapacak olan Muratpaşa Belediyesi, kış aylarında artışa geçen elektrik ve doğalgaz faturalarının yükünü hafifletmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda belediye işçisine yapılacak kara kış yardımı toplam 1 milyon 540 bin TL olacak.

İHA’nın haberine göre, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın, Antalya’nın 513 bin nüfuslu ilçesinde ihtiyaç sahipleri için açıkladığı 6 milyon liralık Kara Kış paketinin ardından bir destek paketi de belediyenin iştiraki şirketi Falez A.Ş. bünyesinde çalışan işçiler için geldi.

Muratpaşa Belediyesi, havaların soğumasıyla birlikte artacak elektrik, doğalgaz faturalarına destek için belediye işçilerine 1 milyon 540 bin liralık ödeme yapacak. Muratpaşa Belediyesi şirketi Falez AŞ bünyesinde 2 bin 200 çalışanı kapsayan destek ödemesi, iki parça halinde yatırılacak. İlk ödeme bu ay içinde 300 TL olarak çalışanların hesaplarına yatırılacak. İkinci ödeme ise Ocak ayında 400 TL olacak.

Diğer yandan Muratpaşa Belediyesi’nin ilçedeki ihtiyaç sahipleri için açıkladığı 6 milyon TL’lik Kara Kış paketinin 900 bin TL’si eğitim ve kırtasiye, 1 bin 100 bin TL’si nakit, 3 milyon TL’si sıcak yemek ve 1 milyon TL’si de kuru gıda yardımı olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.