GündemTeknoloji

Telefonunda WhatsApp yüklü olanlar dikkat! Yepyeni bir özellik geliyor, son görülmeler değişiyor

Akıllı telefonunda WhatsApp yüklü olan herkes için yeni bir açıklama geldi! Milyonların tercih ettiği anlık mesajlaşma ve görüntülü sohbet uygulaması WhatsApp’ta “son görülme” özelliği için yeni adım atıldı. Son görülme özelliği kapsamında devreye alınan özellikte gizlilik kapsamında güncelleme yapılacak.

Çok uzun süredir son görülme özelliği sunan WhatsApp’ta, sohbet etmek istenilen kişilerin en son ne zaman WhatsApp’ta aktif olduğu görülebiliyor, ancak yeni güncellemeyle birlikte son görülmelerin gizlenmesinde yeni bir yola gidiliyor.

Daha önce, WhatsApp son görülmeyi varsayılan olarak “Herkes”e ayarlıyor ve WhatsApp’taki herkesin son görülme durumunuzu görmesine izin veriyordu. WhatsApp’ın attığı yeni adım ile birlikte, son görülmenizin görünürlüğü platforma eklediğiniz kişilerle sınırlandırılıyor ve son görülmeniz varsayılan olarak “Kişilerim”e ayarlanıyor. Böylece yalnızca kişileriniz ve sohbet ettiğiniz kişiler durumunuzu görebiliyor. Bunlar dışında kalan herkesin görmesi engelleniyor.

Diğer yandan WhatsApp’ın son görülme durumu için planladığı tek değişikliğin bu olmadığı da biliniyor. Kasım ayında, mesajlaşma uygulamasının kullanıcıların durumlarını belirli kişilerden gizlemelerine olanak tanıyan “Kişilerim Hariç…” adlı bir seçeneği test etmeye başladığı ortaya çıkmıştı.